Podzim a blížící se zima mohou přinášet do našich duší smutek a únavu. Dny se zkracují. Ve večerních hodinách, kdy jsme trávili čas venku, je dnes už černočerná tma, a my jsme nuceni vymýšlet náhradní program. Přitom si jistě mnozí ještě vzpomenete na svá dětská léta, kdy právě podzimní večery patřily lampiónovým průvodům. Byly to krásné okamžiky, které si užily jak děti, tak dospělí. Snad právě proto se lampiónové průvody opět vracejí do našich měst, městeček i vesnic.

Podobnou myšlenku jsme již podruhé přenesli do havířovského zařízení SeneCura Senior Centrum. Seniorům se zde věnovaly studentky Gabka, Hanka, Kája, Alice ze Studentského klubu ADRA. Pro konstrukci lampiónu je inspiroval program Šikulové z České televize. Materiálem pro výrobu lampiónu byly papírové krabičky z hermelínů a taveného sýra. K tomu dobře posloužil pečící papír vystříhané barevné listy, vázací drátek, LED světýlko a lampión byl na světě. Při samotné výrobě seniorům vypomohli také dobrovolnice Janka, Asmar, Alenka a Štefan, za což jim moc děkujeme.

Koordinátorka klubu Gabriela společně s děvčaty Hankou, Kájou, Alicí přichystaly krásnou nasvícenou stezku na terase zařízení a vyrazili jsme všichni do průvodu. Mladí, starší, kdokoliv, kdo měl chuť protáhnout si tělo, nadýchat se vzduchu, zasmát se, zkusit sílu světla čerstvě vytvořeného lampiónu. No posuďte sami, jak se nám dařilo ?