Letos se v Havířově opravdu běželo pro radost. A byl to zvláštní úkaz. Vždyť v tu stejnou dobu hráli čeští hokejisté čtvrtfinále mistrovství světa, a přesto se u Altánu Na Nábřeží sešlo více než 50 lidí! Atmosféra tu je přímo běžecká. Jsou tu ženy, muži i pobíhající děti, je tu živo. Jsou tu ti, co běží poprvé, ale také i ostřílení běžci z Havířova a okolí. Tradice ADRAběhu, ač jde o druhý ročník, se prohlubuje. Dokonce i TV Polar točí mezi účastníky reportáž. Potkáte tu také městskou kronikářku.

Chvíli před začátkem se tu objevuje i náměstek pro sport, pan Vachtarčík. Ten po opravdové zdravotní rozcvičce výstřelem startuje závod na 5 km a o chvíli později i kilometrovou procházku. Počasí je ideální, a tak si běžci můžou užívat malebné trasy. Ta i letos vede po obou březích řeky Lučiny. Dobrovolnice v cílové rovince ani nemají příliš času na odpočinek, protože nejrychlejší z běžců se už po necelých 20 minutách bezúnavnými kroky blíží k cílové pásce, kterou za velkého aplausu protíná. Letos se běží opravdu ve velkém tempu, vždyť se všechny běžkyně i všichni běžci vešli do 40 minut!

Pak už na nás čekalo slavnostní ocenění. Nejen nejlepších v každé kategorii, ale úplně všech, kteří se rozhodli udělat něco pro druhé. Vždyť zaplacením startovného se přispívalo na dobrovolnické programy u dětí. Právě vaším přispěním se pro Dobrovolnické centrum Havířov vybralo bezmála 12 000 Kč. Děkujeme!

Děkujeme zároveň našim sponzorům: Hypermarketu Tesco Havířov, které darovalo ovoce, nápoje a fidorkovou medaili pro každého účastníka ADRAběhu. Společnost Kovona System, a. s. Český Těšín darovala hodnotné batohy značky Husky pro vítěze jednotlivých kategorií a firma Naturprodukt CZ spol. s.r.o. darovala balíčky svých produktů pro zdravější život běžců, kteří skončili na nádherných druhých místech. Děkujeme i městu Havířov za udělení záštity nad akcí.

Na reportáž TV Polar se podívejte zde. Již teď se spolu s námi můžete těšit na třetí ročník ADRAběhu, který doufáme, bude prohlubovat již tak krásnou tradici.

Vítězové v mužské kategorii:

1. René Foniok

2. Radim Toman

 

Vítězky v kategorii dětí:

1. Victorie Kučerová

2. Terezka Brabcová

 

Vítězky v ženské kategorii:

1. Martina Čižíková

2. Zoja Holoubková

3. Ivana Čižíková