Byli jste někdy na lampionovém průvodu? Seniorky a senioři z Domova seniorů SeneCura SeniorCentrum v Havířově mohou říct, že ano ? Vše začalo tak, že se jednoho krásného listopadového odpoledne mladé dobrovolnice – studentky Střední školy v Havířově – Prostřední Suché vydaly za seniory a seniorkami do SeneCury. Nejprve velmi originálním způsobem vyzdobily zavařovací sklenice a upřímně musíme říct, že radost z podzimních obrázků byla veliká. Senioři a seniorky si kolikrát nemohli vybrat mezi roztodivnými dýněmi – s čepicí či bez, anebo strašidýlky či malými netopýrky. Všichni vyzdobili sklenice opravdu překrásně. Užili jsme si u toho mnoho legrace, zvláště když jeden obrázek dýně byl k nerozeznání od hrušky :-)?
Když jsme všechny sklenice náležitě oblepili, vložili jsme dovnitř čajové svíčky. To už se pomalu smrákalo… Nádhernými svítícími sklenicemi jsme vyzdobili celou zahradu. Pohled to byl opravdu úžasný – všem se rozzářily tváře, když to venku viděli.
Dobrovolnice Markétka zajistila od své babičky parádní lampiony, které jsme postupně rozsvěcovali. K tomu jsme přidali báječné lampiony z domova seniorů a na chvíli se z nás stali světlušky ?
Postupně jsme chodili ven a vytvořili jsme malý lampionový průvod. Bylo to báječné, senioři i seniorky měli obrovskou radost, bylo to něco nového, jedinečného, všem se to nesmírně líbilo. My Adráci jsme byli také nadšeni, těšilo nás, že všichni si to skvěle užívají a že se nám to opravdu povedlo. Jsme šťastní, akce byla vskutku překrásná a nás těší, že jsme mohli přinést mnoho radosti do těchto dlouhých podzimních dní ???