V našem dobrovolnickém centru proběhl v úterý 10.10. 2023 krásný workshop na téma Sdílené pohlazení s naší bývalou havířovskou koordinátorkou Martinou Hölblingovou. Koordinátoři dobrovolníků, kontaktní osoby ze spolupracujících organizací si povídali o potřebě lidského doteku a současně o možnostech začlenění techniky sdíleného pohlazení do dobrovolnictví u seniorů, osob s Alzheimerovou chorobou a nevyléčitelně nemocných.
S Martinou jsme mohli sdílet její zkušenosti z Kanady, kde je tato forma uznávanou činností a náplní dobrovolníků u seniorů. Zkušenosti jsme si mohli také zažít na vlastní kůži a bylo to velmi příjemné. Moc této technice fandíme a věříme, že se najdou nadšenci na obou stranách. Z řad dobrovolníků i z řad spolupracujících organizací.
_____
Martina má dlouholeté zkušenosti s koordinací dobrovolníků v organizaci ADRA (Frýdek-Místek, Havířov) a také v dobrovolnických organizacích v Kanadě. Před pár lety to byla právě Martina, která přinesla do havířovského décéčka myšlenku Adráčku. Adráček je forma dobrovolnictví pro maminky na rodičovské, které se svými dětmi přichází zpestřit volný čas seniorům v sociálních zařízeních.