Víte, že v Havířově žijí nejen vánoční andělé, ale i ti opravdoví? My v ADŘE to moc dobře víme. Jsme rádi, že od čtvrtku 15.prosince o tom ví celé Česko! Právě na tento podvečer si žáci Gymnázia Havířov Podlesí nachystali charitativní vánoční koncert. Na koncertní sál proměnili vstupní halu ZUŠ L. Janáčka v Havířově. Z vlastní iniciativy oslovili žáci gymnázia naše dobrovolnické centrum, jestli známe někoho, komu by mohl poputovat výtěžek z dobrovolného vstupného. Kolegyně z Nadace ADRA nezaváhala ani chvilku a navrhla nám podpořit Lukáše Martince – 24 letého muže po těžké autonehodě. A právě větu o andělech z úvodu pronesla nesmírně vděčná maminka Lukáše, když se dozvěděla o záměru havířovských žáků.

Všech 12 hudebních a pěveckých čísel diváky přeneslo doslova do jiné reality. Nádherné tóny, které se linuly z fagotů, z klavírních doprovodů, při každém úderu na cimbál nebo každá nota Čardáše, zahraného na flétnu, zůstaly v našich uších ještě hodně dlouho. Žáci nás přesvědčili, že jsou i velmi nadanými zpěvačkami a zpěváky. Ani učitelé se nenechali zahanbit, a vánočními písněmi vlastní tvorby posluchače moc mile překvapili.

Na léčbu pro Lukáše se nakonec vybralo 8 300 Kč. Spolu s Lukášovou rodinou moc děkujeme všem ochotným dárcům s dobrým srdcem.