Dobrovolnický program „Dobrovolníci domů“ realizujeme v Havířově již od září 2014. Je podpořen Nadací Taťány Kuchařové a my jsme rádi, že díky této stálé podpoře jej můžeme spustit i v Karviné. V současné době probíhá propagace, hledáme jak dobrovolníky, tak i seniory!

Pečlivě vybraní dobrovolníci docházejí do domácností zpravidla 1xtýdně a tráví se seniory společný čas různě. Vždy záleží na vzájemné domluvě – nejčastěji chodí se seniory na procházku, povídají si, hrají společenské hry, čtou jim časopisy, knihy, společně chodí nakupovat anebo i na kulturní akce. Stačí tak málo a člověk dokáže měnit život jiným – těm, kteří to nejvíce potřebují.

Srdečně přivítáme všechny zájemce o dobrovolnictví, ale i seniory či jejich rodinné příslušníky, kteří by uvítali společníka (společnici). Školení pro nové dobrovolníky se koná v pondělí 25.května od 16h v kulturní místnosti Městského klubu seniorů v Bytovém domě na ul.Borovského 814/12 v Karviné – Ráj (naproti Střední zdravotnické školy). Těšíme se na všechny, kterým není lhostejný život jiných, chtějí být prospěšní a trávit svůj volný čas smysluplně. Veškeré bližší informace ráda předá koordinátorka tohoto programu – paní Andrea Šenkýřová, tel.: 736 673 382, e-mail: andrea.senkyrova@adra.cz