Město Orlová se v posledních dnech proměnilo na květinovou zahrádku. S úžasem obdivujeme květinovou výzdobu v centru Orlové, tolik známé rondly jsou tak úchvatné, že při jejich objíždění se skutečně plně kocháme kvetoucími krásami uprostřed těchto rondlů. Tak krásné město musejí spoluvytvářet i „krásní“ lidé. Věříme, že zde žije mnoho lidí, kteří by rádi pomáhali druhým, a takové právě hledáme!

Díky podpoře Nadace OKD v Orlové realizujeme 4 dobrovolnické programy – dobrovolníci docházejí do domova seniorů Vesna, do domova seniorů Pohoda a také k pacientům do nemocnice, kde byl mimo jiné před 14ti dny odstartován ojedinělý projekt zvaný Setkavárna. Naši dobrovolníci taktéž navštěvují seniory v Domově seniorů Slezské humanity v Orlové – Lazích.

Všude tady jsou lidé, kteří by rádi měli u sebe společníka (dobrovolníka), se kterým by trávili volný čas. Můžete si spolu povídat, číst si, hrát společenské hry, jít na procházku, či luštit křížovky apod. Stačí jen jedna hodina týdně a můžete udělat mnoho radosti! Chcete-li smysluplně strávit volný čas a cítit se užitečným, přidejte se k dobrovolníkům ADRY!

Novinkou je, že v Orlové bude v srpnu otevřen nový Charitativní obchůdek, a i tady uvítáme dobrovolníky! Občané si zde budou moct nakoupit kvalitní oblečení, obuv, ale i knihy, domácí potřeby, hry a jiné věci do domácnosti za výborné ceny. Dobrovolníci jsou zde velice potřební, třídí oblečení, ukládají je do regálů, pomáhají zákazníkům při nákupu apod.

Chcete se přidat k dobrovolníkům? Srdečně vás zveme na úvodní vzdělávání, které se bude konat v úterý 26. dubna 2016 od 16:00 hodin v Domově seniorů Vesna na ul. Kpt. Jaroše 999 v Orlové – Lutyni. Svou účast, prosím, hlaste předem paní Mgr. Haně Čadové, buď e-mailem: hana.cadova@adra.cz nebo telefonicky: 732 509 400. Dobrovolnictví je výborná zkušenost, která Vám rozšíří obzory a přinese spoustu zajímavých zážitků, často i nová přátelství!