Srdečně zveme všechny, kteří by chtěli pomáhat druhým, kteří by chtěli smysluplně věnovat 1-2 hodiny svého času týdně, kteří by chtěli zkusit něco nového, na školení pro nové dobrovolníky. Toto úvodní vzdělávání se bude konat v úterý 21. března 2017 od 15 hodin v malé zasedací místnosti v budově ředitelství v Nemocnici s poliklinikou v Karviné – Ráji.

Dobrovolníci v nemocnicích jsou velkým přínosem, neboť pacienti se mohou cítit velmi osaměle, a dobrovolník je tak příjemným zpestřením jejich volného času, který se při pobytu v nemocnici může někdy nekonečně táhnout. Dobrovolníci prosvětlují dny pacientům a dodávají jim víru v uzdravení. Často svým pozitivním naladěním příznivě ovlivňují pacienty, za kterými docházejí na oddělení LDN či na Oddělení sociálních lůžek v Nemocnici s poliklinikou Karviná – Ráj. V loňském roce v Karviné působilo celkem 81 dobrovolníků, kteří věnovali svým klientům 3 441 hodin během 1 749 návštěv.

Školení je nezávazné, přihlásit se můžete na tel. čísle: 737 744 991 nebo e-mailem: jana.zoricova@adra.cz. Těšíme se na všechny, kteří se rozhodnou pro dobrovolnictví 🙂