V úterý 20. září se v  odpoledních hodinách konal již 5. ročník Veletrhu sociálních služeb v Havířově. Velmi nás těší, že se tohoto setkání poskytovatelů sociálních služeb můžeme pravidelně účastnit. Ani letošní rok nebyl výjimkou – vyzdobily jsme stánek modrými ADRA balónky, připravily jsme brožurky, letáčky, malé dárečky pro havířovské občany a těšili jsme se na všechny, kteří se u našeho stánku zastaví.

A nebylo jich málo! Přišlo mnoho lidí, někteří se chtěli třeba jen dozvědět něco více o aktivitách našeho Dobrovolnického centra ADRA, někteří projevili zájem stát se dobrovolníky a jiní chtěli získat více informací o Charitativních obchůdcích ADRA. Zastavili se i stávající dobrovolníci, které vždy rádi vidíme 🙂

Velkými pomocníky nám byli dobrovolníci Lukáš a Anička. Lukáš poctivě přístrojem nafoukal téměř 100 modrých balónků a Anička je s úsměvem rozdávala na náměstí kolemjdoucím dětem. Dospělákům pak přidala tištěnou pozvánku na školení nových dobrovolníků. Toto úvodní vzdělávání pro zájemce o dobrovolnictví se koná v úterý 4. října od 15:30 přímo v Dobrovolnickém centru ADRA Havířov na ul. Hlavní tř. 2/4. Všichni jste srdečně zváni!

Jsme rádi, že můžeme být součástí fungování sociálních služeb v Havířově. Těší nás spolupráce se všemi zařízeními, kam naši dobrovolníci docházejí. Toto odpoledne se nám opravdu líbilo. Bylo moc příjemné povídat si s lidmi a sdělovat jim, jak může vypadat pomoc druhým lidem prostřednictvím ADRY.