? Halloween ? je keltský svátek spojený s dávnou historií. Slaví se 31. října tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Svátek se zachoval především v anglosaských zemí (USA, Kanada, Velká Británie,..), ale s velkou oblibou si některé tradice užíváme i my tady v ČR, respektive u nás v Havířově. ?
Halloween propojuje svět živých a mrtvých. V minulosti se stavěli oltáře, které obsahovali ptačí péra, zvířecí lebky atd. Dnes už je tradice více komercializovaná, vydlabávají se dýně, zapalují svíčky a chodí se pro sladké výslužky.
Dobrovolnice ze Studentského dobrovolnického klubu ADRA Havířov včera poprvé navštívili SPMP Havířov (Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením) v jejich klubovně. Při příležitosti blížícího se Halloweenu se všichni natěšeně pustili do již dlouho plánované akce – vydlabávání dýní. ????? Plno zábavy při společném tvoření vykouzlilo úsměv na tváři všem zúčastněným. Konec října je ještě v nedohlednu, nicméně není nad to si takhle krásně zpříjemnit mrazivý podzim. ??