Každý dobrovolník je něčím výjimečný, jen těžce lze vybrat toho „nej“, ale každoročně můžeme nominovat karvinské dobrovolníky pro ocenění osobnosti v sociální oblasti za rok 2020. Za loňský rok byla městem Karviná vybrána Klára Balážová, která v Adře působí již 4 roky. Je to mladá dobrosrdečná žena, která doslova září pozitivní energií. Její optimistický a upřímný úsměv je nakažlivý. Na podzim roku 2017 začala docházet v rámci projektu „SETKavárna“ za pacienty na LDN a klienty na Oddělení sociálních lůžek v NsP Karviná – Ráj. Tam rozvážela pacientům kávu a čaj, povídala si s nimi, někdy hrála společenské hry, ale hlavně vždycky přinášela dobrou náladu.
Tato mladá dobrovolnice se ráda zapojuje do různých aktivit našeho Dobrovolnického centra ADRA. Kdykoliv potřebujeme pomoct, víme, že se na Klárku můžeme s důvěrou obrátit. Po vyhlášení nouzového stavu v roce 2020 se ihned zapojila do pomoci při nakupování seniorům v Karviné. Zajišťovala nákupy pro 3 seniorky a prováděla to skutečně zodpovědně a s láskou. Toto je přesný důkaz toho, že kdykoliv je potřeba s čímkoliv pomoct, ochotně pomůže.
Klárka je skutečně velice výraznou osobou v dobrovolnictví. Je moc ráda, že může pacientům či seniorům dělat radost. Každoročně měla nejvíce dobrovolnických hodin v projektu SETKavárna v nemocnici. Letos se nově zapojila i do seniorského programu v Domově Alzheimer Darkov.
Po rozvolnění byla jedním z prvních dobrovolníků, kteří začali navštěvovat své klienty. Říká, že ji dobrovolnická činnost nabíjí, ale my jsme přesvědčeni, že právě ona je tou pravou dávkou energie, štěstí a lásky pro druhé ❤️❤️❤️
Klárko, gratulujeme a mooooc děkujeme za vše, co děláš pro druhé ???

Na reportáž TV Polar se můžete podívat zde