A tak to v dobrovolnictví chodí…. Inspirativní příběh naší milé ADRA dobrovolnice z Domova seniorů VESNA v Orlové. Krásné čtení.
                                                    ♥
Jsem strašně ráda, že tohle období pandemie a měnící se vlny přísnějších a volnějších opatření trávím na mateřské. Spousta lidí žije v neustálém stresu o práci, o peníze, co s dětmi, online výuky a do toho ještě starost s prarodiči, kteří jsou v lepším případě samostatní a soběstační. Já se naopak můžu věnovat rodině a tomu, co mě baví.
Při práci ve Vesně s projektem „Bo sme partyja“ jsem mohla poznat hned několik pater skvělých seniorů, kteří jsou veselí, milí a srdeční. Kteří pozdraví, poděkují a poprosí kdykoliv něco potřebují nebo když jim jen něco přinesete. Usmívají se, jsou vděční za každou maličkost a to i přes všechny zákazy a nařízení vlády. Byla to neskutečná zkušenost. Děkuji, že jsem se mohla zapojit a tohle všechno zažít.
Nyní už zase pravidelně osobně docházím jednou týdně za svou seniorkou. Začaly jsme hrát při mých návštěvách žolíky. To jsem teda ještě nezažila, jak se člověku dokážou rozzářit oči jen při pohledu na balíček karet. S lehkým zahanbením musím přiznat, že mě tato téměř 91 letá paní s přehledem poráží prakticky při každé hře. Při rozloučení a mé otázce, jestli mám zase přijít příští týden, přichází odpověď: „Však můžeš klidně chodit i častěji.“
Doufám že se brzo situace zlepší a všichni tihle báječní lidé stráví své stáří tak, jak si přejí a zaslouží – při společných hrách, akcích a hlavně se svými blízkými a přáteli.
Mějte se krásně a hlavně zdravě!