Dobrovolnický program „Dobrovolnicí domů“ funguje v Havířově celoročně, ani o prázdninách tomu není jinak. Dobrovolníci navštěvují své seniory nejen doma, ale doprovázejí je i na procházkách. Tentokrát to byla procházka do centrálního parku, kde je čekal náš fotograf pan Štefan Šamal.

Spárované dvojice (dobrovolník-senior) Šárka s Danuškou a Anička s Františkou se procházely po parku, bezprostředně si povídaly, „pózovaly“ na lavičkách s nádhernými úsměvy a dobrou náladou. Myslím, že i pro fotografa byla radost fotit tyto ženy….
Jak krásně se vyvíjejí a fungují vztahy mezi dobrovolníkem a seniorem v domácnosti přišla natočit i TV Polar.

S paní moderátorkou si hezky popovídaly, pan kameraman se jen usmíval. Před závěrečným společným fotem, kde nechyběla ani vedoucí DC Adra Havířov paní Hanka Čadová, všichni uvítali malé vitamínové borůvkové občerstvení. Po celou dobu všechny provázela dobrá nálada, snad i proto, že po několika deštivých dnech opět svítilo sluníčko.
Děkuji všem, kdo se této akci účastnil. Děkuji hlavně Aničce, Šárce, Františce a Danušce, že se nebály a šly do toho:). Jsme rádi, že i takto můžeme šířit myšlenku dobrovolnictví. Jejich fota doplní plakáty na školení, fotografie budou využity i v brožurkách Adra.
Zase se nám jedna akce povedla. Možná se k dobrovolnictví někdo přidá. Má možnost ve čtvrtek 16.9.2021, kdy proběhne v DC Adra v Havířově, Hlavní třída 2/4 (u podloubí) v 15:30 hodin úvodní školení pro nové zájemce o dobrovolnictví. Těšíme se na vás.

Emi