Dobrovolnice paní Věra Böhmová míří do celostátního kola udílení cen Ď! V dubnu získala regionální cenu Ď, a tak má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIX Ď 2016“. Finálová ceremonie se koná v pátek 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze. Držíme paní Věrce všechny palce!

        Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. „Ď“ je odvozeno od obyčejného českého rčení „ tak ti ď “ – neboli „ tak ti děkuji “. Jedno jediné písmeno je tak nejen názvem ceny, ale i současně vysvětluje její myšlenku.

        V Moravskoslezském kraji bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 21 nominací na regionální cenu Ď. Vítěznou nominaci přihlásil Domov seniorů POHODA Orlová – Lutyně s tímto textem:
Paní Věra Böhmová do domova pro seniory přichází pravidelně každý týden v úterý již 8 let. Svůj čas věnuje bezplatně seniorům, se kterými nejen cvičí, ale vede s nimi rozhovory o běžné realitě života, zprostředkovává jim prostřednictvím donášky tiskovin všeobecný rozhled. Je zařazena v dobrovolnickém programu DC Adra, a také sama aktivně vyhledává další dobrovolníky pro dobrovolnické činnosti v našem domově. Občasně seniory doprovází na kulturně-společenských akcích – Orlovské múzy, Pochod všech generací, ukázala, jak lze využít cvičební stroje na senior hřišti. A co je na tom obdivuhodné a ojedinělé? Především to, že paní Věra Böhmová patří sama do kategorie starších seniorů, ale díky své vitalitě dokáže motivovat a přinášet radost nejen svým vrstevníkům.

Udělení cen Ď v MS kraji