Krásný den všem. Ráda bych vás tímto informovala o možnosti dobrovolnické činnosti v Havířově – Šumbarku. Jedná se o asistenci při tréninku hry Boccia. Boccia je hra podobná pétangue, určená lidem s tělesným postižením. Hraje se každou středu od 15 hodin v Církevním středisku volného času sv. Jana Boska v Havířově – Šumbarku.

K asistenci jsem se dostala prostřednictvím praxe k bakalářské práci, kterou jsem v Dobrovolnickém centru ADRA Havířov vykonávala. Před první návštěvou jsem měla z této zkušenosti obavy, ale nyní vůbec nelituji a jsem ráda, že toho mohu být součástí.

Asistence spočívá v jednoduchém podávání míčků hráčům. Často se asistenti také zapojují do hry. Kolektiv hráčů je úžasný a při hře vládne vždy veselá a přátelská atmosféra. Dnes mohu říct, že jsem si zde našla mnoho nových přátel, se kterými trávím čas i mimo středisko, například občas po tréninku zajdeme na pivo 🙂

Bohužel nás asistentů je málo, a tak se snažíme naše řady rozšířit. Pokud máte ve středy od 15:00 do 16:30 hodin čas a rádi byste se zapojili do nového kolektivu lidí, velmi rádi Vás uvidíme. V případě zájmu kontaktujte Dobrovolnické centrum ADRA Havířov, anebo přijďte na školení pro nové dobrovolníky, které se koná ve čtvrtek 18. srpna od 15:30 v prostorech Dobrovolnického centra ADRA Havířov na ul. Hlavní třída 2/4. Pojďte pomáhat s námi!

Boccia 2016