Je to úžasné – při sbírkách pomáhají i žáci základních škol! Díky vstřícnému přístupu ředitele ZŠ Fr.Hrubína v Havířově pana Mgr. Tomáše Ptáčka jsme mohli uskutečnit sbírku šatstva, obuvi a hraček pro děti z ukrajinského města Mukačeva.

Celých 14 dní nosili žáci ZŠ Fr. Hrubína nejrůznější oblečení, obuv, hračky, které odkládali na určeném místě ve škole. Nasbíralo se 15 velkých igelitových pytlů. V úterý 3.února proběhl hromadný odvoz, účastnili se jej žáci třídy 3.A, kteří taktéž přinesli část oblečení a při hromadném svozu nám velice zdatně pomáhali. Nestačili jsme se divit, jak rychle tyto děti – v té chvíli pilní mravenečkové – pomohly naložit velké igelitové pytle do auta ADRY.

Chtěli bychom poděkovat panu řediteli za jeho podporu, vstřícnost a otevřenost při humanitární pomoci. Jsme rádi, že se škola zapojí i do potravinové sbírky, která v současné době probíhá v Moravskoslezském kraji. Vše se bude odvážet do ukrajinského města Mukačeva poslední týden v únoru a ihned se budou všechny tyto věci distribuovat do jednotlivých rodin.

Děkujeme všem rodičům dětí, taktéž učitelům za pomoc při této sbírce a všem, kteří při sbírce pomáhali. Velmi se těšíme na další příjemnou spolupráci! 🙂