Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se Dobrovolnické centrum ADRA Havířov zapojilo do celostátní akce Dny dobrovolnictví. Ve třech městech, ve třech programech koordinátorky ve spolupráci s dotyčnými organizacemi nachystaly interaktivní program pro všechny, kdo by se chtěli získat vhled do toho, jak dobrovolnictví může vypadat. V Bohumíně koordinátorka Gabka Zmudová připravila procházku s klienty Denního stacionáře Domovinka Centra sociálních služeb Bohumín. Klienti s mentálním a kombinovaným s dobrovolníky vyšli a vyjeli na procházku slunným Bohumínem a všichni si to moc užili.

V Českém Těšíně se koordinátorky Silva Niemczyková a Alenka Szkutová pustili do kavárničky s klienty Alzheimer home. Pili spolu kávu, zpívali lidové písničky, povídali a smáli se. Dokonce i „po naszymu“ si četli!

V Denním stacionáři MIKADO koordinátorka Lenka Praus pro klienty Santé nachystalo akční dopoledne. Zpívalo se, hrálo se na nástroje, cvičilo se a hýbalo se. Stávající dobrovolníci i dobrovolníci z řad veřejnosti přišli a velmi aktivně se zapojili. Odpoledne společný program s dobrovolníky pokračoval na Chráněném bydlení a moc krásně se všem povídalo i něco dobrého se snědlo. Klienti Santé byli moc vděční a šťastní. Nejen oni, ale všichni z organizací, kde se Dny dobrovolnictví konaly. Takový dopad může mít aktivní zapojení jakéhokoliv dobrovolníka.

Podívejte se na reportáž TV Polar: