Paní ředitelka této Mateřské školy Bc. Miroslava Turecká se již dlouhou dobu zajímá o charitativní činnost našeho Dobrovolnického centra ADRA Havířov. Podpořila naši organizaci při potravinové sbírce pro ukrajinské město Mukačevo. A nyní se sama nabídla, že by ráda školku zapojila do sbírky oblečení a hraček pro mukačevské děti.

Již koncem března oznámila paní ředitelka neoficiálně na školkovém karnevalu, že by ráda zapojila děti ze školky a jejich rodiče do humanitární sbírky pro děti z Mukačeva. Sbíralo se celý měsíc březen a děti donesly mnoho oblečení, hraček, které již doma nepotřebují, ale jiným dětem mohou udělat velikou radost.

Dětem jsme formou krátké besedy přiblížily smysl fungování Dobrovolnického centra ADRA Havířov. Vysvětlily jsme jim, že ne všechny děti na světě mohou být šťastné a že oblečení, hračky a jiné věci z domácnosti by neměly skončit v popelnici, ale lidé by je měli donést do Charitativních obchůdků ADRY, kde najdou své další uplatnění. Děti rychle pochopily, jak se chovat k věcem, které již nepotřebují. Byly rády, že mohou pomoct jiným dětem, které nemají tolik štěstí. Za necelé 3 týdny nasbíraly opravdu velké množství oblečení a hraček.

V úterý 7. dubna jsme uspořádali hromadný svoz těchto věcí, které jsou určeny pro děti z ukrajinského města Mukačevo. Věříme, že děti, které se zapojily do této sbírky, budou mít stejně velkou radost jako mukačevské děti, které tyto „dárky“ budou přebírat. Děkujeme všem z MŠ Balzacova, zvláště paní ředitelce, také učitelkám a rodičům, kteří se do této sbírky zapojili.