Ve čtvrtek 21. dubna jsme se zúčastnily Dne zdraví v nemocnicích v Karviné a v Orlové, pořádaného NsP Karviná – Ráj. Zažily jsme velice příjemný den s mnoha karvinskými a orlovskými občany i zaměstnanci NsP Karviná – Ráj.

Všechny zájemce jsme seznamovaly s aktivitami ADRA na území města Karviná a Orlová. Taktéž jsme vysvětlovaly, jak se stát dobrovolníkem ADRY. Lidé si mohli vyzkoušet svou bystrou mysl, tzv. Alzheimer rozcvičku. Bylo milé, když u „adráckého“ stanoviště v Karviné působily také dvě dobrovolnice – paní Kristina Unucková a paní Dagmar Recmannová, které jsou již více jak 1 rok dobrovolnicemi v karvinské nemocnici. Mohly tak přímo lidem předávat své zkušenosti z dobrovolnické činnosti.

Věříme, že někteří z občanů se rozhodli pro dobrovolnictví – zájemcům se krásně nabízí brzké školení pro nové dobrovolníky v Orlové, které se koná úterý 26. dubna 2016 od 16:00 hodin v Domově seniorů Vesna na ul. Kpt. Jaroše 999 v Orlové – Lutyni.

Jsme rády, že jsme mohly být přítomny Dni zdraví v obou nemocnicích. Využily jsme možnosti vyzkoušet si některé přístroje, dozvěděly jsme se spoustu zajímavých informací a také jsme se trochu „vzdělaly“ v oblasti zdravotnické péče. Již nyní se těšíme na další rok! 🙂