Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře.

Když nejde senior k rikši, musí rikša k seniorovi.

Tak tímhle příslovím jsme se řídili, když jsme chtěli povzbudit seniory, aby se neostýchali či nebáli a nechali se povozit naším ADRA dobrovolníkem v rikši, kterou město Bohumín zakoupilo pro zpestření času místních seniorů. Centrum sociálních služeb v Bohumíně nám zapůjčilo rikšu na celé dopoledne a tak ji náš dobrovolník vyzvedl a přivezl do Domova pro seniory.

Našly se dvě odvážné seniorky, které se nechaly povozit po blízkém bohumínském parku, kde se nacházejí krásné voliéry. Seniorky vypadaly nadšeně, věříme, že se jim projížďka moc líbila.

Pak jsme rikšu převezli do nedalekého Domova se zvláštním režimem, kde byl zájem o projížďku opravdu velký. Dobrovolník povozil asi osm klientů, někteří jeli ve dvojici, někteří sami. Většinou se jednalo o imobilní nebo méně pohyblivé klienty, takže malý výlet po části Bohumína jim přišel vhod.

Jelikož rikša jezdí na elektromotor a ten má výdrž max. tři hodiny, museli jsme ji zase vrátit do depa k CSS, ale máme příslib, že kdykoliv si klienti Domova Jistoty vzpomenou, že by se chtěli projet po Bohumíně a bude k dispozici jak rikša, tak dobrovolník, nebude problém rikšu zase zapůjčit. Těšíme se na to 🙂