Když nám do Adry přišel v dubnu Ondra Kohut a vyprávěl nám, že by rád se studenty uspořádal jarmark, kde by se prodávaly rukodělné výrobky, dražily by se obrazy, hrálo by několik kapel a veškerý výtěžek by byl věnován Adře, a to vše „jen tak“…, nevěřili jsme vlastním očím! „Ondro, to je báječné, vy se nám snad zdáte???!!!“ 🙂

Ondra Kohut a Bára Lacinová byli hlavní organizátoři prvního ročníku Charitativního jarmarku, který se konal v sobotu 8. 6. na hřišti gymnázia na ul. Studentské v Havířově. Vše bylo naprosto skvěle zorganizováno, kromě mnoha stolů s nejrůznějšími výrobky, které vyráběli především studenti, zde mohl návštěvník zakoupit velice chutné občerstvení anebo se zúčastnit dražby. K tomu celé odpoledne hrály skvělé kapely jako např. TGM, Ajdontkér – pro charitu zdarma! Tolik dobrovolných studentů, kteří na této akci pomáhali, tolik zapálených lidí, to se jen tak nevidí! Naše Dobrovolnické centrum ADRA zde mělo také svůj stánek, dobrovolnice seznamovaly lidi s dobrovolnickými programy na území města Havířov a také „lákaly“ nové potencionální dobrovolníky. Celé odpoledne na hřišti panovala úžasná atmosféra. Ten den sice bylo ve městě Havířov mnoho jiných akcí, ale přesto si svou cestu na gymplácké hřiště našla spousta lidí.

Šek

Když mi pak organizátorka Bára Lacinová volala a oznamovala částku, kterou díky jarmarku získali, tak jsem tomu nevěřila – celých 40.387Kč. Tuto částku rozdělili na dvě a chtějí takto podpořit Verunku Chovancovou z Havířova a Matýska Nováka z Olomoucka, oba jsou registrovaní v Nadaci ADRA a mají těžké zdravotní postižení.

Oba šeky byly dnes slavnostně předány v prostorách gymnázia na ul. Studentská, tohoto předání se zúčastnili hlavní organizátoři – studenti Ondra a Bára, Verunka Chovancová se svou maminkou, zástupci města Havířova, ředitel gymnázia a my Adráci. Nesmírně nás těší tato aktivita ze strany studentů, je to něco skutečně obdivuhodného, takto nezištně pomáhat dobré věci… Je to nádherný počin, úžasná věc, kterou studenti realizovali, měli výbornou podporu školy, rodičů a svých nejbližších. Moooc DĚKUJEME a přejeme ještě hodně takovýchto jedinečných akcí, které pomáhají druhým.