V úterý 15. listopadu měli možnost zástupci Dobrovolnického centra ADRA Havířov zúčastnit se Slavnostního večera Nadačního fondu pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením v Praze. Byl to pro nás jedinečný zážitek, strávený s úžasnými lidmi v nádherném prostředí Staroměstské radnice.

Za naše Dobrovolnické centrum jsme nominovali skvělou, velmi zodpovědnou, nesmírně empatickou a vždy usměvavou kolegyni – koordinátorku z Karviné – Andreu Šenkýřovou. „Andrejka“ sice nevyhrála, ale pro nás je výhrou, že ji známe a že s ní můžeme být v týmu. Upřímně můžeme říct, že svou práci vykonává s velkou láskou, nikdy jí nechybí úsměv pro druhé. Vždy dokáže povzbudit ostatní lidi a navodit příjemnou náladu. Je to nesmírně pozitivní žena, které nechybí vnitřní síla na to, aby mohla tu pozitivní energii dávat i ostatním.

Žije pro dobrovolnictví a pro pomoc ostatním, velice ji to naplňuje a je šťastná, když může pomáhat druhým. Má velké srdíčko, do kterého se vměstná mnoho lidí. Její pomoc a podpora druhým je nezištná a svým způsobem z její strany samozřejmá. Dokáže pomáhat spoustě lidem, aniž by cokoliv očekávala zpět. Stačí jí dobrý pocit, že mohla pomoct druhým a udělat je šťastnějšími.

Je velkým obohacením našeho týmu a svým chováním nám dává lehce zapomenout na to, že je člověk se zdravotním postižením. Všechno zvládá s lehkostí a úsměvem, má spoustu přátel a skutečně se umí radovat ze života. Je pro nás ostatní velkou inspirací, díky ní si stále uvědomujeme, že to nejdůležitější v mezilidských vztazích je mít srdce na pravém místě!

Oficiální článek NFOZP z toho Slavnostního večera si můžete přečíst tady