V minulém týdnu proběhlo u příležitosti setkání účastníků akce „Sociální služby na dlani“ ve městě Karviná, ocenění významných osobností v sociální oblasti. V kategorii výkon dobrovolnické činnosti získali ocenění naši dlouholetí dobrovolníci – paní Šárka Jagošová a pan Jiří Januszek.

Paní Šárka Jagošová v rámci dobrovolnického programu Dobrovolníci v domácnostech vykonává dobrovolnickou službu od roku 2018. Se svou seniorkou si vybudovala velice blízký vztah, vzájemně se již vnímají jako by byly členky jedné rodiny. Společně strávily mnoho pěkných chvil. Dobrovolnice Šárka paní Zuzku navštívila v domácnosti více než 150 krát a oslavily již čtvrté výročí svého přátelského vztahu. Ochotně pomáhá i v jiných oblastech dobrovolnictví, například pomáhala s pečením cukroví do dárkových balíčků pro seniory zapojené do dobrovolnického programu „Dobrovolníci domů“, které jim pak s koordinátorkou roznášela. V období nouzového stavu se obětavě zapojila do nákupů pro seniory. Je to komunikativní a energická žena plná laskavosti, srdečnosti a chutí pomáhat.

Pan Jiří Januszek  je dobrovolníkem v Domově pro seniory Nový domov od roku 2015. Za dobu svého působení svými návštěvami zpestřil den mnoha seniorům a seniorkám. Nyní pravidelně navštěvuje jednoho seniora, se kterým tráví společný čas povídáním nebo procházkami. Je to skromný muž s velkým srdcem. V domově pořádá skupinové akce s hudební, nebo cestovatelskou tématikou. Seniorům se zaujetím vypráví o oblasti Osoblažska, kterou velmi dobře zná nebo z oblasti hornictví, protože on sám je průvodcem na dole Michal. Má pro starší lidi pochopení, dokáže jim citlivě naslouchat, je jim oporou.

Z CELÉHO SRDCE NAŠIM DOBROVOLNÍKŮM GRATULUJEME!