BINGOOO – tohle slovo jste mohli slyšet, pokud jste v neděli dopoledne procházeli havířovskou nemocnicí. Na oddělení LDN dobrovolníci ADRA hráli s pacienty zábavnou hru Bingo. A věřte nebo nevěřte, vyhráli všichni! ???
Zapojilo se téměř 20 pacientů, všichni se zájmem odškrtávali vylosovaná čísla, radovali se z výher a hlavně ze společně stráveného času. Na chvíli všichni zapomněli na své bolístky, zapomněli na to, že jsou v nemocnici… Bylo to nadmíru příjemné dopoledne, užili jsme si spoustu legrace: „Číslo 38.“ „Prosím? 38? To neee, já potřebuji 37….“ Rozdávali jsme zdravé výhry – vitamíny Walmark a ovocné Birelly.
Nejvíce nás těšila radost ve tvářích seniorů a seniorek. Milá slova poděkování nebrala konce a naprosto nás dojala slova jedné milé paní seniorky: „Vy ani nevíte, co to pro nás znamená! Tady ta akce, to je víc než 10 doktorů!“ ???
Moc děkujeme. My si také myslíme, že lidská blízkost léčí mnohé neduhy, bolístky a osamělost. Těšíme se na příští společné setkání s pacienty a milým personálem na oddělení LDN havířovské nemocnice.