Tak se nám zase něco povedlo! A to hlavně zásluhou děvčat z hudebního spolku SOUL z Rychvaldu, které uspořádaly krásnou akci na oslavu letního slunovratu na příjemné farní zahradě husitského kostela v Rychvaldu. Tato jedinečná akce se konala na zahradě paní farářky a první české biskupky Mgr. Jany Šilerové, která se oslav také zúčastnila.

Moc nás potěšilo, že jsme jako ADRA byli také přizváni, abychom mohli prezentovat naše dobrovolnické aktivity. S nadšením jsme si s dobrovolníky připravili zajímavý program pro děti, které jej s radostí vítaly. Pro nejmenší děti jsme roztáhli prolézací tunel a nabídli jim i netradiční pinkání míčkem, o něco větší děti si mohly vyluštit různé hlavolamy a pro ty nejstarší jsme připravili úkoly z Morseovy abecedy. Morseovku si vyzkoušeli i dospělí a někteří to ještě k vlastnímu údivu bez problémů dokázali.

Holky ze Soulu nádherně „zadžembovaly“ na bubínky, hrálo se na kytaru, zpívalo se, opékaly se špekáčky, dětem zakouzlila kouzelnice Radana, vyhlásila se vítězka soutěže „O nejlepší rychvaldskou buchtu“. Losovala se také tombola, ve které jsme i my pro ADRU vyhráli puzzle a poukázku na občerstvení v místní kavárně, což samozřejmě využijeme pro naše dobrovolníky.

Byla to jedna z akcí, na kterou budeme dlouho vzpomínat díky neskutečně příjemné atmosféře a milým lidem, kteří se tam potkali. Takže ještě jednou velký dík SOULU za skvěle zorganizovanou akci a paní farářce Šilerové za poskytnutí zahrady.