Posláním Dobrovolnických center ADRA v České republice je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem lidí, kteří pomoc potřebují. A nás těší, že při nás stojí silní partneři, kteří nám s tímto pomáhají a jsou pro nás velkou oporou. Jedním z nich je společnost ALZA, která v těchto dnech slaví 25 let od svého založení.

Naše Dobrovolnické centrum ADRA mělo za rok 2018 bezmála 500 aktivních dobrovolníků, kteří chodí k seniorům do domovů seniorů nebo do jejich domácností, k pacientům do nemocnic, k dětem anebo lidem s postižením do pobytových či ambulantních zařízení a dalších míst, které spojuje jedno: DOBROVOLNÍK JE ČASTO JEDINOU NÁVŠTĚVOU, KTERÁ ZA KLIENTEM PŘÍJDE. Proto se o své dobrovolníky snažíme starat a pečovat, mj. pro ně pořádáme pravidelné supervize, kde se scházejí a mluví o svých zkušenostech a povídají si příběhy, ze kterých někdy mrazí.

Alza.cz darovala pro tyto dobrovolníky do ADRY kávovar v hodnotě 6 999,- Kč, který takto neobyčejné setkávání udělal více komfortnější. Kávovar je dále využíván i při dalších aktivitách, jako je školení nových dobrovolníků, setkávání s pozůstalými z hospicové péče apod. ALZO, děkujeme 🙂

Snídaně s Alzou