Orlovské náměstí se v neděli 23. 9. zaplnilo nejen babičkami a dědečky z místních domovů pro seniory ale také dětmi a jejich rodiči, společně se vydali do místního letního kina, kde na ně čekala přehlídka sociálních služeb. Orlová všem generacím, jak se akce jmenovala, přilákala asi 150 lidí. 

ADRA ukazovala a prezentovala všechny programy, také jsme lákali veřejnost do našeho obchůdku ve Slezské ulici. Ve stánku prodávali Věrka a Beata šátky, které pro nás vybral místní sociální a zdravotní odbor. „Někdy to opravdu byla fuška. V jeden čas jsme nevěděli, komu se dřív věnovat. O šátky byl velký zájem,“ říká Věrka, prodavačka z Adra obchůdku. 

Na akci také dorazila naše dobrovolnice Šárka Spurná, která kolemjdoucí zvala na školení nových dobrovolníků a vyprávěla o svých zkušenostech v zařízení pro seniory POHODA. „Na této krásné akci nejsme poprvé, účastníme si ji pravidelně a jsme za to moc rádi. Místní zdravotní a sociální odbor pro nás letos vysbíral šátky, které jsme prodávali a my jsme rádi, že výtěžek můžeme použít na dobrovolnické programy tady v Orlové,“ uzavírá vedoucí dobrovolnického centra Havířov, Hana Čadová.