„Jaké tance jsme se dnes naučili? No přeci Waltz, Blues a Mambo!“ A tak jsme odstartovali již druhý ročník výjimečného tanečního kurzu v rámci projektu Tančíme společně. První lekce tanečních pro chlapce s poruchou autistického spektra ze spolku ADAM a pro mládež z dětských domovů proběhla ve středu 29. března v Dělnickém domě v Horní Suché.  Partnerkami hochů na parketu jsou studentky ze Studentského klubu Dobrovolnického centra ADRA Havířov. Na jednotlivých lekcích je přítomen i psycholog a psychoterapeut Přemysl Mikoláš.

Vedením tohoto výjimečného tanečního kurzu se ochotně a bez nároku na honorář opět ujal výjimečný charismatický taneční mistr Zdeněk Chlopčík: 

„Nad nabídkou, abych vedl taneční pro mládež s poruchou autistického spektra, jsem dlouho váhal, neboť jsem si nedokázal představit, co to obnáší. Nakonec jsem souhlasil s vedením kurzu, a to hlavně proto, že mám rád výzvy a chci se stále posouvat dále. Nyní svého rozhodnutí vůbec nelituji.“

Celkem proběhnou 3 lekce, v nichž mladí tanečníci a tanečnice dostanou základy vybraných společenských i latinskoamerických tanců a na závěr se všichni mohou těšit i na tradiční „šluskolonu“, která proběhne ve středu 19.dubna 2023.

Máme radost ze vzájemné spolupráce a upřímně musíme říct, že štěstí ve tvářích mladých mužů ze spolku ADAM a slzy dojetí jejich maminek je pro nás tou největší odměnou a utvrzením se, že to, co děláme, má smysl. 🙂