Když se řekne ADRA obchody, někdo si vybaví množství oděvů, druhý potřebné lidi a další třeba to, že je nutné doma vytřídit šatník a přebytečný textil donést do obchůdku jako dar. To všechno je pravda a pro tohle všechno obchůdky slouží. Jedním slovem- vzájemná pomoc. Často se stává, že lidé volají a nabízí nebo něco potřebují. A tak se stalo, že jednoho dne volala nešťastná paní Danielová, že se dozvěděla, že jedině my jí můžeme pomoci. Jednalo se o to, že měla pět dětí umístěných v Klokánku, a pokud by nevyřešila svoji životní situaci, byly by tam ještě dlouho.

Manžel onemocněl na srdce, byl operován, tím pádem ztratil práci a všichni se najednou ocitli na ulici. Děti se dostaly do Klokánku a ona s manželem, jak jen to bylo možné, začali pracovat. Dělali všechno pro to, aby vše bylo jako dřív. Za pár měsíců měli nastřádaný patřičný finanční obnos, ale nebylo ho tolik, aby si mohli pořídit ještě postele, domácí potřeby, peřiny a povlečení. Proto se obrátili na Adru v Havířově a doufali, že jim bude pomoženo. A bylo. Nebylo to poprvé, kdy jsme pomáhali tímto způsobem, a proto náš zaměstnanec Vovík naložil auto věcmi, které manželé Danielovi potřebovali a i když bydlí mimo naší lokalitu, zavezla se jim pomoc přímo na místo.

Byt se zařídil potřebným nábytkem, oděvy a potřebami pro domácnost. Děti se tak můžou vrátit do nového bytu a zpět ke svým rodičům! 🙂