Hlavním úkolem našeho dobrovolnického centra je propojovat lidi, kteří by se za jiných okolností pravděpodobně nesetkali. Propojujeme různé generace, sociální bubliny, ale především potřebné s těmi, kdo jsou ochotní pomoci.

I proto si moc ceníme všech loňských Dobrodnů, díky kterým jsme mohli propojit dobrovolníky z našich spřátelených firem s brněnskými domovy pro seniory. Dobrovolníci v sociálních zařízeních odvedli mnoho kvalitní práce – občas se smetákem nebo lopatou v ruce, jindy pohlazením či laskavým slovem.

O tom, co vše jsme v rámci Dobrodnů stihli v první polovině roku 2021, jsme už psali v tomto článku. Naši dobrovolníci ale nezaháleli ani během podzimu a zimy. Ubylo sice akcí s praktickou pomocí, o to více času jsme ale mohli strávit přímo se seniory.

Na podzim jsme se s advokátní kanceláří Šetina, Komendová & Partners zúčastnili milého večera deskových her v domově na Vychodilově a za podpory firmy NXP jsme doprovodili klienty z Mikuláškova náměstí na nákupy. Deset nadšených dobrovolníků z Atlas Copco se pustilo do podzimního úklidu zahrady domova na Podpěrově a pak už přišly na řadu vánoční přípravy – zdobení domovů, výroba věnců, adventní posezení, dárečky, přáníčka… Byla toho spousta! Více o prosincových akcích se dočtete zde, my každopádně děkujeme nejen výše zmíněným, ale také dobrovolníkům i firmám NXP, IFE, Sanasport, PwC, Oracle Netsuite, Slevomat a Danone za jejich štědrost a nasazení.

S vděčností vzpomínáme na všechny uplynulé akce a těšíme se na vše, co přinese následující rok. Děkujeme, že jsme do něj mohli vstoupit spolu s vámi.