Už zítra startuje tradiční ADRAběh 2021, který virtuálně proběhne od 17. do 28. 9. 2021 kdekoliv v ČR nebo i po světě, letos se zaměřením na Sýrii. Registrovat se můžete až do konce akce a přispějete tak na základní podmínky pro život, jako je přístup k pitné vodě a sanitárnímu vybavení nebo zajištění pouličního osvětlení či rekonstrukci a výstavbu nových škol.

ADRAběh je již tradiční benefiční akcí na podporu našich zahraničních projektů. Účastníci a účastnice uběhnou či ujdou určitý počet kilometrů (5 – 70), který si zvolí při registraci. Uhrazené startovné pak putuje ve prospěch humanitárních projektů. Kromě finanční podpory chce ADRA také upozornit na situaci lidí v SýriiLibanonu, která je po více než 10 let trvající občanské válce i nadále kritická.

Konflikt v Sýrii způsobil v této zemi obrovský rozsah škod. Podle reportu Humanitarian Needs Overview 2019 je až 40 % školní infrastruktury zničeno nebo poškozeno. Stále ještě funkční školy jsou zase přeplněné a nejsou dostatečně financované. A to je fakt, který ADRA nechce nechat bez povšimnutí. Za loňský rok jsme zrekonstruovali 22 poškozených učeben pro více než 500 dětí a poskytli vzdělávací materiály, zásoby a školní vybavení. Potřeba rekonstrukcí a doplnění školních prostor či pomůcek je ale stále obrovská, i proto byl letošní ADRAběh uspořádán.

Je to téměř měsíc, co se naše děti vrátily po dlouhé době do svých tříd a čekání během pandemie bylo pro řadu z nich nekonečné. V Sýrii se v mnoha městech děti nemají zatím ani kam vrátit. S touto situací ale ADRA pracuje a dělá vše proto, aby umožnila lepší budoucnost dětem, které přišly ve válce často ještě o více, než jen o školu.

Mimo obnovu škol poputují vybrané peníze z ADRAběhu 2021 i na vzdělávací materiály a vybavení, rekonstrukci pouličního osvětlení či zajištění vrtu v Ain Bourday pro syrské uprchlíky a libanonskou hostitelskou komunitu ve městě Douris.

Letos usilujeme o vybrání částky 150 000 Kč. Registrujte se vy či vaše firma a udělejte tak něco pro své zdraví i pro lidi v nouzi.