ADRAběh 2022

adraběh 2022

ADRAběh 2022 je v plném proudu. Zapojit se můžete kdykoli mezi 28. zářím a 9. říjnem 2022podpořit dobrovolnictví u osamělých lidí. Stačí se zaregistrovat, uhradit startovné a vyrazit. Pokud neběháte, nevadí, i chůze se počítá. V ADRAběhu totiž odedávna platí, že více než na výkonu záleží na počtu lidí, kterým společně pomůžeme.

Poběžte s námi a pomozte...

dětem

seniorkám a seniorům

nemocným lidem

hendikepovaným

jak se zapojit

Do ADRAběhu se můžete zapojit kdykoli v daném termínu a dobrá zpráva je, že doslova odkudkoli. Akce totiž probíhá „virtuálně“ ve spolupráci s partnerem Rozběháme Česko. Jednoduše se zaregistrujete, do mailu vám přijde startovní číslo a jít si zaběhat či se projít pak už můžete kdykoli a kamkoli se vám bude hodit. Ale ani fanoušci kolektivních běhů nemusí zoufat. Chystáme zároveň i živé výběhy pod záštitou dobrovolnických center ADRA v několika městech v Čechách i na Moravě.

Pokud rádi závodíte, zapojit se můžete i do soutěže o nejvíce nasbíraných kilometrů. Pro účast v soutěži o ceny je třeba nahrávat vaše výkony, které zaznamenáte pomocí chytrých zařízení. Stačí zadat počet uběhnutých či nachozených kilometrů a doložit ho snímkem vaší aplikace. Startovní číslo a odkaz na váš závodnický profil, kam výsledky nahráváte, vám přijde po registraci do emailu.

kde poběžíme společně

  • Brno 6. 10. (17:00), OMNI Café, Třešňová 330/2, Brno-Medlánky, více informací
  • Břeclav 7. 10. (17:00) po hrázi řeky Dyje ve Staré Břeclavi, více informací
  • České Budějovice 4. 10. (16:00) ve Stromovce, více informací
  • Frýdek-Místek 6. 10. (16:00) kolem vodní nádrže Olešná, více informací
  • Havířov 6. 10. (16:00) v blízkosti řeky Lučiny, více informací
  • Klatovy 9. 10. (16:00) Kolonáda Klatovy, více informací
  • Liberec 17. 9. (součást dne otevřených dveří Webasto)

komu adraběhem pomůžeme

Na 3000 našich dobrovolnic a dobrovolníků ročně dochází do domácností, zdravotnických a dalších zařízení a dělá společnost těm, kdo často nikoho jiného nemají. Dvojice se schází pravidelně, většinou jednou týdně na hodinu či dvě. Společně tráví čas, povídají si, čtou nebo třeba vyrazí na procházku. Naši dobrovolníci zkrátka vrací lidem do života blízkost a radost z ní. ADRA dobrovolníky a dobrovolnice vyhledává, školí, pojišťuje a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. Právě na to bude využit výtěžek ze startovného letošního ADRAběhu.

Společně proti samotě

Česko patří v Evropě mezi země s nejvyšším podílem osamělých seniorek a seniorů. V samostatných jednočlenných domácnostech žije kolem 750 tisíc starších lidí. Častěji jde o ženy, které mají vyšší průměrnou délku dožití, po úmrtí partnera tak zůstanou samy. Každý pátý senior se většinu času cítí osaměle, zhruba stejný podíl se nemá komu svěřit s osobními věcmi. Osamělost má přitom vážné dopady nejen na psychické, ale i fyzické zdraví. Pojďme to společně změnit.

Poběžte s námi proti samotě!

Zapojte se i vy do letošního ADRAběhu. Zaregistrujte se, uhraďte startovné a užijte si radost z pohybu. My váš příspěvek proměníme na pomoc osamělým lidem.

Souvisí v aktualitách

kde poběžíme

Běží s námi

Zavřít