ADRAběh 2022

Blíží se další ročník tradiční charitativní akce ADRAběh, která se uskuteční v období mezi 28. zářím a 9. říjnem 2022. V letošním roce budeme vybíhat na podporu dobrovolnictví v České republice, aby nikdo z potřebných nemusel být sám. Poběžíme společně proti samotě!

Poběžte s námi a pomozte...

dětem

seniorkám a seniorům

nemocným lidem

hendikepovaným

jak a proč se zapojit

ADRAběh je i v letošním roce určen nejen jednotlivcům, ale i skupinám a firmám. Protože akce proběhne virtuálně ve spolupráci s partnerem Rozběháme Česko, zapojit se mohou běžci a běžkyně doslova odkudkoli. Ale ani fanoušci kolektivních běhů nemusí zoufat. Chystáme zároveň i živé výběhy pod záštitou dobrovolnických center ADRA v několika městech v Čechách i na Moravě.

A právě na jejich činnost poputuje výtěžek letošního ADRAběhu proti samotě. Dobrovolnická centra totiž propojují lidi ochotné pomáhat s těmi, kdo pomoc potřebují. Tisíce našich dobrovolnic a dobrovolníků ta přináší radost a blízkost do života dětem v dětských domovech, dlouhodobě nemocným ve zdravotních zařízeních a především starším lidem v  jejich domácnostech a i v domovech pro seniory. Právě seniorky a senioři se často se samotou potýkají dnes a denně.

Rádi bychom vyzvali všechny účastníky a účastnice, aby ADRAběh využili i k setkání se svými rodiči, babičkami a dědečky, strýci a tetami, kamarády a známými, a šli si společně zasportovat. V ADRAběhu totiž odedávna platí, že více než rychlost a počet zdolaných kilometrů je důležitý počet lidí, kterým společně můžeme pomoci.

Jak to funguje

Přihlašte se
Registrujte se od 28. 8. na webu My tě porazíme.
Pomáhejte
Zaplaťte startovné, kterým podpoříte rozvoj dobrovolnictví.
Běžte
Užijte si radost z pohybu i pomoci.
Společně proti samotě

Česko patří v Evropě mezi země s nejvyšším podílem osamělých seniorek a seniorů. V samostatných jednočlenných domácnostech žije kolem 750 tisíc starších lidí. Častěji jde o ženy, které mají vyšší průměrnou délku dožití, po úmrtí partnera tak zůstanou samy. Každý pátý senior se většinu času cítí osaměle, zhruba stejný podíl se nemá komu svěřit s osobními věcmi. Osamělost má přitom vážné dopady nejen na psychické, ale i fyzické zdraví. Pojďme to společně změnit.

Souvisí v aktualitách

Partneři

Zavřít