Lekli jste se, kde jste se to ocitli? Že ADRA web vypadá úplně jinak? Ano, máme zbrusu nové stránky! Snažili jsme se, aby pro vás byly přehlednější a více přibližovaly, co všechno děláme a komu a jak spolu s vámi pomáháme v Česku i v zahraničí. Napoprvé to bude asi trochu nezvyklé, protože stránky jsme změnili skutečně od základu. Připravili jsme proto pro vás malý návod, jak se na webu zorientovat a co kde hledat. Doufáme, že se vám nové stránky líbí a budeme i díky nim ještě lépe pomáhat lidem v nouzi.

Může se stát, že při procházení webu natrefíte na neplatný odkaz, chybějící fotku, nefungující formulář či jiného šotka. Je to samozřejmě schválně, pomocí těchto chybek si ověřujeme, jak pozorně čtete náš web a jestli dáváte pozor. Apríl! Asi tušíte, že chyby na našem webu žádoucí nejsou. Pokud nějakou objevíte, budeme vám velice vděční, když nám je nahlásíte na adresu marcela.adamusova@adra.cz.

Jak pomáháme

V sekci Jak pomáháme najdete 6 oblastí, na které se naše pomoc zaměřujedobrovolnictví, charitativní obchody, humanitární pomoc, obživa, vzdělávánízdraví. U každé jsou informace o našich aktuálních aktivitách a projektech, ale především příběhy konkrétních lidí, kterým jsme i díky vaší podpoře mohli zlepšit život. Doufáme, že vás tyto příběhy stejně jako nás zahřejí u srdce.

Ze sekce Jak pomáháme – Dobrovolnictví se také snadno dostanete na přehled našich dobrovolnických center po celé republice. Buď přímo z menu nebo ze seznamu si pak vyberete město, které vás zajímá, a dostanete se na samostatnou podstránku pro dané centrum. I zde jsme vám chtěli přiblížit, čím se naše centra zabývají a jak propojují lidi ochotné pomáhat s těmi, kdo pomoc potřebují. Najdete zde příběhy našich dobrovolníků a dobrovolnic i možnosti, jak se můžete sami zapojit.

 

Podobným způsobem se dostanete i na stránky našeho ADRA oddělení vzdělávání, kde získáte řadu zajímavých informací a podkladů k tématu globálního rozvojového vzdělávání. Zjistíte, co jsou Cíle udržitelného rozvoje, užitečné materiály zde získají vyučující, ale i fandové a fanynky komiksu, které jsou v našem pojetí věnovány globálním tématům a problémům současnosti.

 

Co je nového v našich dlouhodobých projektech BanglaKids, ČalantikaItibo zjistíte i nadále na jejich samostatných webech, na které se dostanete z menu Jak pomáháme.

Přidejte se

Sekce Přidejte se je věnována možnostem, jak se můžete zapojit i vy a pomáhat těm, kdo pomoc potřebují. Ať se již rozhodnete přispět finančním darem, byť by to měla být jen Mince denně, nebo se rozhodnete věnovat materiální dar do některého z našich charitativních obchodů, každá vaše pomoc je vítaná a poputuje na dobrou věc. Na stránce Zapojte se do dobrovolnictví najdete přihlášku, pomocí které se nám můžete ozvat a vybrat si, kde chcete pomáhat. Pokud hledáte novou práci, projděte si stránku Pojďte k nám do týmu, třeba máme něco právě pro vás. Zapojte vaši firmu nebo pomocí našich dárcovských výzev Šiřte dobro online. Možností je zkrátka celá řada, přesvědčte se sami.

O nás

Sekce O nás je věnována trošku úřednějším, ale neméně důležitým věcem. Najdete zde informace o humanitární organizaci ADRA včetně významných milníků naší historie, výroční zprávy a informace o tom, jak hospodaříme,  můžete zde získat potvrzení o daruinformace pro média. V neposlední řadě zde najdete kontakty na na celý náš tým a můžete se s námi spojit pomocí kontaktního formuláře.

Poděkování

Z výčtu stránek je jasné, jak náročná byla práce na novém webu. Rádi bychom tímto poděkovali firmě Appmine, která se ujala náročného úkolu tvorby nových stránek a na základě vizuálu naší celosvětové sítě ADRA International vytvořila propracovaný systém se spoustou vychytávek, které našim dárcům, podporovatelům a dalším uživatelům webu zpříjemní jeho používání. Děkujeme za nekonečnou trpělivost, se kterou lidé z Appmine vycházeli vstříc všem našim požadavkům, a profesionální práci, kterou odvedli.