Pojeďte s námi na mys!

Dojeďte na mys Dobré naděje na elektrokole, kole, elektroskútru nebo elektromobilem a udělejte něco pro své zdraví a planetu. A nejen to. Svou účastí zároveň podpoříte humanitární projekty ADRA v Africe. Cesta je daleká, je to rovných 16 825 km, proto se přidejte k nám a pomozte nám dojet do cíle. Zvládneme dojet i zpět do České republiky a dovézt si kus tolik potřebné naděje s sebou? 

O co jde?

ADRA eDrive je jedinečná benefiční akce spojená s elektromobilitou. Elektromobily, na elektrokolech či kolech společně s vámi symbolicky dojedeme až na mys Dobré naděje v Africe. Afrika je velice řídce pokrytá nabíjecími stanicemi, to nám ale nebrání ji procestovat alespoň virtuálně. Má totiž veliký potenciál ve využití slunce pro výrobu elektrické energiePojďme společně ukázat, že nejen elektromobilem lze dojet až na nejjižnější cíp Afriky. 

Komu tím pomůžete?

Svou čistou jízdou podpoříte humanitární projekty organizace ADRA v Africe. V nigerském městě Ouallam se získané finance použijí na vybudování školních tříd pro malijské i místní děti, ale také na vybudování hlubinného vrtu, který zajistí pro zdejší obyvatele dostatek pitné vody. V Zambii peníze použijeme na pomoc v prevenci šíření onemocnění covid-19. Konkrétně zajistíme různá školení a ochranné pomůcky. Také se zde budeme podílet na pomoci v oblasti obživy – distribuci semen na založení zahrádek či hospodářských zvířat, jako jsou kozy a slepice. 

Jak můžete dojet až na mys Dobré naděje?

  • zaregistrujte se a zvolte si počet kilometrů, kolik chcete urazit elektromobilem, na elektrokole, elektroskútru či obyčejném kole
  • vytiskněte si startovní číslo, které obdržíte po registraci, a připevněte ho na svůj dopravní prostředek
  • vyrazte na cestu, kamkoliv to máte rádi, a to mezi 20. a 30. květnem
  • vyfoťte se při jízdě a nasdílejte vaši fotku s hashtagem #jedunamys na Facebooku či Instagramu

Dohromady hodláme ujet 33 650 km, tedy cestu na mys Dobré naděje a zpátky.

Sdílejte svou výzvu s ostatními a soutěžte o zajímavé ceny

Nezapomeňte svůj zážitek z jízdy sdílet mezi svými přáteli a kolegy na sociálních sítích. Veřejné příspěvky na Facebooku a Instagramu s hashtagem #jedunamys zařadíme do slosování o zajímavé ceny včetně víkendového zapůjčení elektromobilu od společnosti E.ON, ročního předplatného kol Nextbike či balíček s produkty Sonnentor.

Výhody pro účastníky a účastnice ADRA eDrive

Kromě dobrého pocitu sami ze sebe a podpory našich humanitárních projektů v ZambiiNigeru získáte možnost zdarma si vyzkoušet sdílená kola Nextbike či elektroskútry BeRider. Třeba se vám tento ekologický i ekonomický způsob dopravy zalíbí a po městě už nebudete chtít jezdit jinak.

2 hodiny na kole zdarma s aplikací Nextbike

30 minut zdarma na elektroskútrech BeRider

Děkujeme, že svými kilometry pomáháte s námi.