Pojeďte s námi na mys!

Pomáhejte s námi v Africe! Dojeďte na mys Dobré naděje a udělejte zároveň něco pro své zdraví, planetu a především pro lidi v nouzi. Cesta je daleká, tam a zpět rovných 33 650 km. Proto se přidejte k ADRA eDrive, pomozte nám dojet až do cíle a přivézt s sebou kus tolik potřebné naděje.  

O co jde?

ADRA eDrive je jedinečná benefiční akce spojená s elektromobilitou na podporu našich humanitárních projektů v Africe. Elektromobily, na elektrokolech, elektroskútrech či obyčejných kolech společně s vámi symbolicky dojedeme přes Zambii a Niger až na mys Dobré naděje v Africe. Účastníci a účastnice ujedou na základě výše registračního poplatku od 40 do 100 kilometrů. Kromě vybrání finančních prostředků chceme v rámci této benefice také upozornit na důležitost udržitelnosti, kterou se snažíme prosazovat i v rámci naší práce v zahraničí.

Komu tím pomůžete?

Svou čistou jízdou podpoříte humanitární projekty organizace ADRA v Africe. Cílem je dorazit až na nejjižnější cíp Afriky, tedy mys Dobré naděje, a dovézt tuto naději i lidem v NigeruZambii, kde uděláme cestou zastávku. V Nigeru pomůžeme s vybavením školních tříd a vybudováním hlubinného vrtu, který zajistí pro zdejší obyvatele dostatek pitné vody. V Zambii pomůžeme v prevenci šíření onemocnění covid-19. Zavedeme nejmenší mobilní laboratoř na světě pro testování nakažlivých onemocnění, zajistíme školení a ochranné pomůcky. Také se zde budeme podílet na pomoci v oblasti obživy – distribuci semen na založení zahrádek či hospodářských zvířat, jako jsou kozy a slepice.

Jak můžete dojet až na mys Dobré naděje?

  • zaregistrujte se a zvolte si počet kilometrů, kolik chcete urazit elektromobilem, na elektrokole, elektroskútru či obyčejném kole
  • vytiskněte si startovní číslo, které obdržíte po registraci, a připevněte ho na svůj dopravní prostředek
  • vyrazte na cestu, kamkoliv to máte rádi, a to mezi 20. a 30. květnem
  • vyfoťte se při jízdě a nasdílejte vaši fotku s hashtagem #jedunamys na Facebooku či Instagramu

Dohromady hodláme ujet 33 650 km, tedy cestu na mys Dobré naděje a zpátky.

Sdílejte svou výzvu s ostatními a soutěžte o zajímavé ceny

Nezapomeňte svůj zážitek z jízdy sdílet mezi svými přáteli a kolegy na sociálních sítích. Veřejné příspěvky na Facebooku a Instagramu s hashtagem #jedunamys zařadíme do slosování o zajímavé ceny včetně víkendového zapůjčení elektromobilu od společnosti E.ON, ročního předplatného kol Nextbike či balíček s produkty Sonnentor.

Výhody pro účastníky a účastnice ADRA eDrive

Kromě dobrého pocitu sami ze sebe a podpory našich humanitárních projektů v ZambiiNigeru získáte možnost zdarma si vyzkoušet sdílená kola Nextbike, elektroskútry BeRider nebo můžete využít slevu na zapůjčení elektromobilu přes aplikaci HoppyGo. Třeba se vám tento ekologický i ekonomický způsob dopravy zalíbí a po městě už nebudete chtít jezdit jinak.

Děkujeme, že svými kilometry pomáháte s námi.