5. prosinec byl ustanoven Organizací spojených národů jako Mezinárodní den dobrovolníků. Tento den je příležitostí pro všechny organizace a dobrovolníky ke zviditelnění své práce. Každá instituce si může vymyslet vlastní program, jak dobrovolnictví propagovat a podpořit. Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo pořádalo v tento významný den veřejnou sbírku na podporu činnosti dobrovolnických programů na Znojemsku.

V pondělí 5.12. vyšli  do ulic studenti Středního odborného učiliště a Střední odborné školy SČMSD,  Znojmo, s.r.o. na Přímětické ulici a dobrovolníci, kteří vybrali celkem 16 288,- Kč.

V dobrovolnických programech centra ADRA se v letošním roce zapojilo 60 dlouhodobých dobrovolníků, kteří  dochází do Centra sociálních služeb Znojmo, p.o. a Domova pro seniory Jevišovice, p.o. Náplní činnosti dobrovolníků je trávení volného času se seniory a osobami se zdravotním postižením. Dvojice spolu vykonávají nesčetně mnoho aktivit dle jejich zájmu, chodí na vycházky, čtou si, hrají hry, ale především si spolu povídají. Dochází k navázání přátelského vztahu a vyplnění volného času opuštěného či nemocného klienta, který díky svému zdravotnímu stavu ztrácí kontakt s okolím mimo zařízení. Přátelství dobrovolníka a seniora tak zabezpečuje uspokojení základních lidských potřeb, jako je potřeba lásky, úcty a sounáležitosti.

Naši dobrovolníci vykonali již mnoho dobrého, pomáhají nezištně bez nároku na finanční odměnu. Dobrovolnické centrum dělá vše proto, aby bylo o dobrovolníky dobře postaráno, aby byli odborně vedeni, měli stabilní zázemí, dostávalo se jim zpětně vazby a pocitu uspokojení z jejich činnosti.  Současně se snažíme získávat další šikovné lidi s otevřeným srdcem k pomoci druhým.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do realizace sbírky, studentům, dobrovolníkům a taktéž ochotným dárcům.

Propagaci zajistila firma Kofroň Party&Servis a supermarket Interspar daroval občerstvení pro účastníky sbírky.

 

Fotogalerie zde.