Blíží se 10. ročník tradiční charitativní akce ADRAběh, která letos zavítá i do Zlína. Heslo letošního ročníku zní: Běžím pro radost!  Čí? Nejen tu svou, ale hlavně dětí, seniorů a dalších lidí, kterým společně pomáháme.

KDY

Ve Zlíně se běh uskuteční v úterý 30. května v 18:00. 

KDE

Začneme na parkovišti u zábavního parku Toboga Galaxie Zlín (cyklostezka směrem na Kostelec).

Cíl bude u přístřešku Luhy – Vršek, kde si společně opečeme špekáček, popovídáme a posdílíme dojmy.

JAK

Můžete si vybrat buď běžeckou 4kilometrovou trasu, nebo kratší kilometrovou procházku.

Důležité je se předem registrovat. Cena startovného je 250 Kč. O dalších podrobnostech o běhu vás budeme, samozřejmě, průběžně informovat, ať vám nic neunikne.

Běžet s námi mohou jak jednotlivcitak i týmy – rodinné, kamarádské či firemní. Do ADRAběhu se můžete zapojit tzv. virtuálně čili odkudkoli a kdykoli v období od 18. května do 1. června

Do ADRAběhu se mohou zapojit i firmy. Využijte výbornou příležitost pro teambuilding a nabídněte svým zaměstnancům a zaměstnankyním účast na ADRAběhu tím, že za ně uhradíte startovné.  Pokud se chcete jako firma zapojit, pro více informací kontaktujte Helenu Janíkovou na dc.zlin@adra.cz.

Dobrovolnická centra ADRA propojují lidi ochotné pomáhat s těmi, kdo pomoc potřebují. Tisíce našich dobrovolnic a dobrovolníků přináší radostblízkost do životů osamělých seniorů, pacientů v nemocnicích, hendikepovaných lidí a celé škále znevýhodněných dětí 

 „Aneta je jako moje starší sestra, dělá se mnou úkoly do školy, taky si se mnou hraje a je s ní legrace. Vždycky se na ni těším.“ (Vaneska z pěstounské rodiny, 10 let) 

Dětem v dětských domovech, malým pacientům v nemocnicích, dětem ze sociálně slabších rodin i hendikepovaným a jinak znevýhodněným dětem… Těm a mnoha dalším dobrovolníci a dobrovolnice ADRA věnují svůj čas a péči, aby jejich cesta životem byla plná radosti. 

Cílem celorepublikové výzvy je během nebo chůzí nasbírat co nejvíce kilometrů od 18. 5. do 1. 6., nicméně do ADRAběhu s podtitulem „Běžím pro radost“ se můžete zapojit i v rámci pravidelných procházek s kočárkem, s přáteli nebo se čtyřnohým přítelem. Běžci či chodci s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů se můžou těšit na ceny od našich partnerů.

Jak ale již heslo letošního ročníku napovídá – více než rychlost a počet zdolaných kilometrů je důležitý počet lidí, kterým společně můžeme pomoci.