V Domově pro seniory Panny Marie Královny v Choryni proběhla vernisáž výstavy nazvané Dobrovolníci v DS Choryně, která dokumentuje činnost dobrovolníků v tomto sociálním zařízení.

Autorem fotografií je Jiří Bek, student Baťovy univerzity ve Zlíně. Po dvě letní odpoledne fotografoval dobrovolníky s jejich klienty v prostorách bývalého zámku, při procházkách v zahradě, v kapli při mši, též na pokojích, pokud klienti souhlasí s jeho návštěvou.

Jiřího Bek: „Focení v Choryni jsem si užil. Obyvatelky chotyňského zámku byly ochotné a milé, povětšinou se rády nechaly vyfotit. Myslím, že to byl dobře strávený čas, protože já, jako začínající fotograf, bych se sám k takové práci těžko dostal“.

Dobrovolnice paní Marie:“ Nikdy jsem netušila, že když si jen povídám s babičkami a vyprávíme si spolu, že mi to přinese tolik radosti a dobrého pocitu, že jsem někomu užitečná a mohu mu pomoci. Dává mi to zároveň i mnoho nové energie.“

Některé zážitky, pocity a emoce, které prožívají dobrovolníci spolu se svými  klienty se těžko popisují. Lepší než slova jsou obrazy či fotografie. Bez velkých proslovů říkají mnoho.

Velké díky všem, kteří nám umožnili, že fotografie mohly vzniknout.

Snad budou radostí i pro samotné klientky Domova.

Naďa Šímová

DC ADRA Valašské Meziříčí