Otázky týkající se dobrovolnictví zodpověděla Hana Bernhardová na webu Charity ve Valašském Meziříčí, která svůj volný čas věnuje dětem z Azylového domu pro matky s dětmi prostřednictvím Dobrovolnického centra ADRA Valašské Meziříčí. S jejím souhlasem uvádíme její odpověď, proč se stala dobrovolníkem.

1. Co Vás přivedlo k dobrovolnické činnosti?

K dobrovolnictví mě přivedla účast v seberozvojovém programu pro mládež DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu), jehož součástí je právě provádění libovolné dobrovolnické činnosti.

2. Co Vám osobně přináší dobrovolnictví?

Dobrovolnictví mi přineslo mnoho různých věcí. Především samozřejmě dobrý pocit z toho, že dělám něco smysluplného, ale to rozhodně není vše. Spolupracuji s Azylovým domem pro matky s dětmi ve Valašském Meziříčí a právě práce s dětmi zde mi přinesla skvělé zkušenosti s vymýšlením různých her nebo se zvládnutím udržení jejich pozornosti. Celkově mi dobrovolnictví také přineslo mnoho nových kontaktů, seznámila jsem se s novými lidmi a vyslechla si mnoho životních příběhů. Dále mi dalo také spoustu jedinečných zážitků, protože na to, když za vámi na konci aktivity přiběhne malé dítě, obejme vás a zeptá se, kdy přijdete příště, jen tak hned nezapomenete.

3. Proč právě Charita VM?

Když jsem se rozhodovala o tom, jakou dobrovolnickou činnost bych chtěla dělat, tak jsem přemýšlela nad různými variantami. Chtěla jsem, abych si časový harmonogram aktivit vytvářela pokud možno sama a lákala mě možnost práce s dětmi. Kontaktovala jsem proto Adru, která mně následně nabídla několik různých možností spolupráce s Charitou VM, ze kterých jsem si vybrala právě Azylový dům pro matky s dětmi. A rozhodně to byla správná volba, protože spolupráce je bezproblémová a zaměstnanci byli vždy velmi ochotní mi poradit nebo pomoct, když jsem to potřebovala.