V současné době HLEDÁME :

– Turistu pro pana Vaška, na delší procházky v přírodě v okolí Valašské Bystřice. Pan Vašek je zdatný turista, ale potřebuje doprovod, protože má mentální postižení. Také si rád zakope na hřišti s míčem.

 

– Kamaráda na společné návštěvy kina pro pana Ondru z Rožnova. Pan Ondra miluje filmy. Volba filmů by záležela na vaší společné domluvě. Jako doprovod člověka se zdravotním postižením budete mít vstupenku za polovic:)

 

– Milovníka fitka, který by byl ochoten doprovázet při cvičení ve fit-centru našeho klienta s lehkým mentálním postižením a podporovat ho v jeho samostatnosti. Rožnov pod Radhoštěm.

 

– Kamarádku pro paní Růženku, která se cítí osaměle. Paní Růženka je starší paní, žije na Fibichově ulici ve Val. Meziříčí a byla by vděčná, kdyby ji občas někdo navštívil, vypil si s ní čaj a popovídal si.

 

– napomůžete i tomu, aby svalstvo neochabovalo a paní zůstala co nejdéle soběstačná.

 

– Milovníka kávy pro pana Radka z chráněného bydlení ve Valašském Meziříčí na občasnou společnou návštěvu kavárny.

 

– Pomocníky na „svoz“ klientů na bohoslužby v Hospici Citadela ve Valašském Meziříčí, které se konají každou středu. Klienti, kteří mají zájem bohoslužby navštívit, se od 14.30 sváží do kaple, která je v přízemí hospice. Po bohoslužbách je třeba je rozvést opět na jejich pokoje. Řidičský průkaz není nutný.:)

 

– Týmové hráče (důchodce či důchodkyni) pro pomoc při skupinové aktivitě s klienty (od půl desáté do půl dvanácté). Dobrovolník je nápomocen aktivizačnímu pracovníkovi, který připravuje a vede program. Může také sám přinášet nápady a podněty inspirované vlastními koníčky a zálibami a tím obohacovat život klientů v hospici Citadela nebo v Denním stacionáři Dobromysl.

 

– Rekreačního plavce, který by 1x týdně svezl a doprovodil pana Libora na bazén. Pan Libor bydlí u kasáren ve Val. Meziříčí a chodí o francouzských holích. Ve vodě se pohybuje samostatně, potřebuje jištění při pohybu při chůzi po mokrých podlahách plaveckého areálu a pomoc v šatně.

 

– Milovníka procházek v přírodě, který by přibral na výlet parťáka navíc. Pan Tomáš bydlí v chráněném bydlení ve Valašském Meziříčí, má lehké mentální postižení, fyzicky je fit a velmi rád chodí. Pravidelnou procházkou či výletem 1x týdně mu pomůžete lépe a zdravěji trávit jeho volný čas.

 

Předem děkujeme za nové dobrovolníky a velmi se těšíme na spolupráci s nimi. 🙂