Výlet do Zlína a Kroměříže

Prozradím hned na začátku, že tento den pro nás dobrovolnice připravily paní Kopecká z hospice Citadela ve Valašském Meziříčí a paní Šímová z dobrovolnického centra Adry.

Máme možnost se podívat, v jakém prostředí žijí klienti v podobných zařízeních v našem kraji. Dnes se podíváme, jak se žije ve zlínské Naději, domově pro seniory, kde jsou také služby pro handicapované. Domov Naděje je ve zlínském sídlišti Jižní Svahy, má vlastní zahradu v parkové úpravě. Při prohlídce jsme opravdu ocenily domácí prostředí, pěkné pokojíky. I společné prostory jsou plné světla, barev a pohodlí. Po celou dobu nás doprovázela příjemná a ochotná sociální pracovnice.

Cestou zpět jsme srovnávaly s Citadelou. Jak je každé z obou zařízení jiné a přitom obojí pěkné a důstojné. Jenom posilovnu zatím v Citadele nemáme.

Ale předtím jsme ještě prožily příjemné odpoledne v rozkvetlém kroměřížském zámeckém parku. A nakonec ještě bylo posezení v cukrárně s vyhlídkou na kroměřížské náměstí. Tady jsme měly konečně více času si popovídat.

Byl to pro nás výjimečně pěkný den. Zásluhu měl na tom zajímavý program, milá společnost i vlídné počasí. A vše dokumentovala paní Kopecká spoustou fotek.