Dobrovolníkem jsem se stala před několika lety, když jsem studovala vyšší odbornou školu. Tehdy jsem pocítila silnou touhu navštěvovat zařízení, kde bych mohla svůj čas věnovat dětem, které nemají zrovna jednoduché dětství. Kontaktovala jsem tedy Dobrovolnické centrum ADRA, které mi nabídlo možnost docházet do Azylového domu pro matky s dětmi.

Velmi ráda se setkávám s těmito dětmi. Snažím se pro ně vždy vymyslet bohatý program, abych je zaujala. Většinou trávíme čas v tělocvičně, kde se věnujeme sportovním aktivitám. Děti jsou velmi milé a nadšené. 

Také se angažuji v Nízkoprahovém zařízení Zastávka, kde se potkávám pro změnu s většími dětmi v pubertálním věku. Zde si děti volí samy, čemu se budou věnovat. Mají zde k dispozici stolní fotbal, počítač, různé deskové hry a hudebnu. Tyto děti jsou velmi sdílné, rády povídají, svěřují se a jsou přístupné různým aktivitám. Dokonce zde probíhá i doučování.

Tato práce dobrovolníka mě velmi naplňuje, dává mi hodně energie, radosti a lásky. Jsem moc ráda, že mohu svou přítomností v těchto zařízeních dát dětem i něco ze sebe a bohatě se mi to vrací.

Alena Bohůnková, dobrovolnice 

AD-VM_děti