Vánoce by měly být především svátky radosti a klidu v rodinném kruhu. A protože ne všem je to dopřáno, rozhodla se parta lidí z IT firmy, že přijde potěšit děti z dětského domova Charlotty Masarykové na Zbraslavi.

Program byl předem důkladně naplánován, tým sestával pouze ze dvou česky mluvících dobrovolníků a zbytek party byl z celého světa, o to více jsme si dali záležet s přípravou. Díky dětem se během chvilky stala celá akce velmi spontánní a živelná a vytvořila se i nečekaná přítelství – Raj ze Srí Lanky s pětiletým chlapcem o sobě na konci dne tvrdili, že jsou určitě „bráchové“.

A protože hudba spojuje národy, u kytary a vánočních i jiných písniček si rozuměli všichni. A když přišlo závěrečné překvapení v podobě velikých dárkových tašek, které pečlivě připravili zaměstnanci firmy pro každého malého kamaráda, očíčka dětem svítila nadšením.

Děti si užily zábavné dopoledne, ale my jsme si odnesli hluboké zážitky při setkání s velkými osobnostmi, kterým osud nepřál. Přejme jim na jejich další cestě životem už jen to dobré a třeba se na Srí Lanku, nebo do Ekvádoru či Argentiny za svými novými kamarády někdy vydají.