Dne 8. 6. 2017 proběhlo v přednáškovém sále nemocnice Na Františku poděkování dobrovolníkům za vše (a věřte, že toho není málo), co dělají pro svět okolo nich. K dobré atmosféře tohoto setkání nejvíce přispěl nádherný zpěv hudebního souboru Gabriel. Díky profesionálnímu výkonu hudebníků a jejich skvělému smyslu pro humor se podařilo během chvilky vykouzlit velmi příjemnou atmosféru.

Díky ochotnému přístupu hlavní sestry nemocnice Rudolfa Maťhy a vrchní sestry oddělení dlouhodobě nemocných Adély Blažkové se slavnostního večera zúčastnili i zájemci z řad pacientů. Radost z tohoto večera tak byla pro všechny zúčastněné o to silnější, neboť všem přinesla to nejcennější – úsměvy na tvářích lidí upoutaných na lůžko.

Po oficiální části programu se dobrovolníci podělili o své zážitky z dobrovolnické činnosti, a vedoucí dobrovolnického programu Milena Čančíková jejich diskuzi komentuje: „ Je to úžasné, když se sejde tolik báječných lidí. Každý z nich je jiný a přesto mají tolik společného. Ukazují nám, že vlídné slovo, laskavý dotyk nebo milý úsměv mají velkou hodnotu a člověka povídání s nimi motivuje k vlastní změně“.