V sobotu 19.5. mohli pacienti i zaměstnanci z oddělení léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Na Františku strávit krásné odpoledne se skupinou Gabriel. Hudebníci a zpěváci pacienty navštěvují a zpříjemňují jim dlouhé chvíle nemoci pravidelně již několik let a minulou krásnou jarní sobotu jsme se s nimi mohli potkat znovu.

Koncert vždy probíhá ve vstupní chodbě do oddělení, kde je prostor i pro imobilní pacienty na vozíčku, kteří se s laskavou pomocí personálu mohli také zúčastnit.

Zprvu byla nálada poněkud rozpačitá, protože z důvodu přestavby jsou prostory na chodbách velmi omezené, takže to vypadalo, že sbor bude muset snad stát ve výtahu. Nakonec jsme ale i tuto překážku překonali, každý našel své místo a koncert mohl začít.

Optimismus a pozitivní nálada zpěváků byla přímo nakažlivá a zakrátko si získali celé publikum. Písně Osvobozeného divadla, spirituály, zhudebněná pohádka o Zlatovlásce se známými melodiemi – to vše za doprovodu klavíru, houslí a energického zpěvu s vtipnými průpovídkami a téměř hereckými výkony pomohly pacientům alespoň na chvíli zapomenout na bolesti a trápení všedního dne. Na závěr jsme si společně zazpívali známé písně Po starých zámeckých schodech a Ta naše písnička česká. Na tvářích všech přítomných byla vidět radost a litovali jsme, že po hodině, která utekla jako voda, je koncert u konce.

Budeme se těšit na další setkání s Gabrielem, který dokáže prozářit den.