Hledáme dobrovolníky starší 18 let pro práci s pacienty ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, v Centru sociálních služeb v Praze 2 a ve Stacionáři Gloria v Praze 5. Pokud máte chvíli volna a chcete ji věnovat těm, kteří ji potřebují, přijďte. Dobrovolnictví je přínosem pro všechny!

Jste-li pracující, student, důchodce, nebo pokud jste na rodičovské dovolené či máte chvilku volného času, který byste chtěli věnovat něčemu prospěšnému, je zde šance pro vás. Nabízíme vám možnost dobrovolné práce s pacienty a klienty těchto zařízení:

  • Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

  • Centrum sociálních služeb Praha 2

  • Denní stacionář Gloria Praha 5

„Hledáme někoho, kdo si bude s těmito lidmi povídat, číst knihy, kreslit, zpívat nebo je doprovázet na procházky. Pokud to podmínky dovolí, je možné realizovat i další aktivity, které jsou pro pacienty a klienty prospěšné“, sděluje Alena Skutilová, koordinátorka Dobrovolnického centra ADRA.

Pokud si nejste jistí, že jste pro takovou práci ti praví, neobávejte se. Poskytneme vám školení, kde se dozvíte vše, co potřebujete a co vás bude zajímat.

Dobrovolnické centrum pro vás bude rovněž zajišťovat supervizi, pojištění a příp. proplácení cestovného MHD. „Na závěr je nutno říci, že dobrovolníci nenahrazují personál, ale přinášejí něco navíc – kus „obyčejného světa“ zvenku, čas pro naslouchání, povídání, příjemné strávené chvíle. Obohacují tak nejen jiné, ale i sami sebe, získají nové zkušenosti a informace, které mohou uplatnit v pracovním i občanském životě“, dodává Skutilová. 

Pokud máte zájem a chcete zahájit přípravu na dobrovolnickou činnost, můžete přijít od 19.12.2011 do 22.2.2012 každé  pondělí od 15 do 18 hodin na adresu Klikatá 90c, Praha 5. Čeká vás vstupní pohovor, bližší informace o přijímajících zařízeních, o tom, co v nich dobrovolníci dělají, a také o tom, co je potřebné udělat, abyste se stali dobrovolníky.

Jak se k nám dostanete? Autobusem 137 ze stanice metra Anděl směr Na Knížecí do stanice U Waltrovky, poté cca 200 pěšky ve směru jízdy. Mapa

Kontakt na koordinátorku: alena.skutilova@adra.cz, tel. 736 673 382.

Zde můžete zhlédnout film o dobrovolnictví: „Pomáhám. Zn. rád“.

www.dobrovolnik.cz