Dobrovolníkem se může stát každý, kdo dovrší 18 let a chce si najít chvíli volna, kterou by chtěl věnovat pomoci druhým – dobrovolnictví je určeno pro studenty, seniory i osoby v produktivním věku bez rozdílu vzdělání či kvalifikace. Rozhodující je mít pochopení pro druhého, jeho starosti i radosti, a chtít je sdílet.

Co konkrétně tato činnost představuje?

„Dobrovolníci si mohou s pacienty povídat, číst knihy, kreslit, zpívat nebo je doprovázet na krátké procházky. Samozřejmě se ale nebudeme bránit, pokud někdo bude chtít realizovat vlastní zajímavé programy.  Dobrovolníci si mohou  v rámci péče o pacienty dohodnout četnost a dobu svých návštěv u pacientů, “ vysvětluje vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Alena Skutilová.

Vstupní pohovory pro zájemce (trvají cca 45 minut) se konají:

pondělí 30. 9. v 16 nebo v 17 hodin,

pondělí 7. 10. v 16 hodin,

úterý 8. 10. v 16 hodin,

čtvrtek 10.10. v 16 nebo v 17 hodin.

Pokud se vám tyto dny nehodí, lze domluvit individuální termín. K výkonu dobrovolnictví je dále potřeba absolvovat výcvik v neděli 22. 9. od 14 hod. v prostorách nemocnice.

Zájemci o vstupní pohovor se mohou přihlásit na e-mailovou adresu alena.skutilova@adra.cz, nebo na  čísle 736 673 382, příp. na adresu: Alena Skutilová, ADRA, Klikatá 1238/90c, Praha 5.