Humanitární organizace ADRA hledá dobrovolníky, kteří mají zájem pomáhat nemocným lidem ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a seniorům ve stacionáři Centra sociálních služeb Praha 2.

Dobrovolníkem se může stát každý, kdo dovrší 18 let a chce si najít chvíli volna, kterou by chtěl věnovat pomoci druhým – dobrovolnictví je určeno pro studenty, seniory i osoby v produktivním věku bez rozdílu vzdělání či kvalifikace. Rozhodující je mít pochopení pro druhého, jeho starosti i radosti, a chtít je sdílet.

Co konkrétně dobrovolnická činnost znamená? „Dobrovolníci si mohou s pacienty a klienty povídat, číst knihy, kreslit, zpívat nebo je doprovázet na procházky. Samozřejmě se ale nebudeme bránit, pokud někdo bude chtít realizovat vlastní zajímavé programy. Dobrovolníci si sami určí četnost a dobu svého působení v jednotlivých programech“, vysvětluje vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Praha Alena Skutilová.

Vstupní pohovory pro zájemce (trvá cca 45 minut) se konají 17. 10., 6. 11. a 13.11, vždy v 15, v 16 nebo v 17 hodin. Pokud by se vám tyto dny nehodily, lze domluvit individuální termín. Termín hromadného školení, které je předpokladem pro zahájení dobrovolnické činnosti v každém zařízení, je pro Všeobecnou fakultní nemocnici v neděli 18. 11. odpoledne. Pro práci ve stacionáři zatím termín školení stanoven není, ale předpokládáme, že se uskuteční do konce tohoto roku.

Zájemci o vstupní pohovor se mohou přihlásit e-mailem na alena.skutilova@adra.cz, nebo na adresu: Alena Skutilová, ADRA, Klikatá 1238/90c, Praha 5, případně na kontaktní tel. 736 673 382.