V termínu 18. května až 1. června 2023 budeme společně sbírat naběhané či nachozené kilometry na podporu dobrovolnictví v  Česku. I v letošním roce spojujeme „virtuální běh“ s osobní účastí, svou parketu si najde každý.

ADRAběh proběhne v 13 městech České republiky a v Praze se společný výběh uskuteční v

úterý 30. května od 14h v Hostivařském lesoparku.

Více informací o trase běhu zde: Zobrazení trasy na mapy.cz

Přidejte se k nám! Jak se můžete zapojit?

Společný výběh na vytyčené trase

Dejte si do těla na 7km dlouhé trase po Hostivařském lese - vybíháme 30.5. ve 14h. Můžete běžet se svým pracovním týmem, kamarády, či závodit sami se sebou.

Společná procházka se seniory

Pro neběžce máme připravenou i pěší trasu, kterou projdeme společně ze seniory. Vycházíme 30.5. ve 14h do Hostivařského lesa

Zúčastněte se virtuálně - kdykoli a kdekoli

Po přihlášení Vám pošleme startovní číslo a kdykoli v období 18.května - 1.června si můžete zaběhat nebo projít jakoukoli trasu

Krom klasického společného výběhu bude možné se zapojit i chůzí – ve stejný čas a na stejném místě chystáme vycházku s klienty Domova seniorů Háje, pro které je procházka v přírodě bez pomoci dobrovolníků nerealizovatelným zážitkem – i oni se tam mohou stát účastníky benefiční akce a podpořit dobrovolnické programy, v nichž jindy bývají pouze na straně příjemců pomoci.
Pokud byste se chtěli stát průvodcem a doprovodem imobilního seniora na vycházkové trase, i takové „ADRAběžce“ srdečně vítáme. A stejně jako v minulých ročnících i letos je možné přidat se k běhu virtuálně – se startovním číslem můžete urazit jakoukoli trasu na kterémkoli místě dle vaší chuti a možností – za každého přihlášeného účastníka jsme vděční a každý svým příspěvkem podpoří rozvoj dobrovolnictví v České republice.

Těšíme se na vás!

Několik praktických informací:

Jaká trasa se poběží?

Celá trasa měří 3,5km, hlavní závod je na 7km. Celou trasu tedy poběžíme dvakrát. Trasa je mírně zvlněná, výškový profil je zobrazen na obrázku trasy v aktualitě, lze jej také nahlédnout pod vloženým odkazem na stránce mapy.cz. Celá trasa vede po zpevněném terénu.

Bude připraven také dětský běh?

Ano, pro děti bude připravena trasa dlouhá 600m. A samozřejmě odměny a ceny pro vítězky a vítěze.

Jaká je doprava na místo a je poblíž možnost parkování?

Místo je velmi dobře dostupné MHD a také autem. Nejbližší stanice MHD je zastávka autobusu Řepčická. Autem lze parkovat u Lidlu (časově omezeno na 90min), nebo na vedlejším neplaceném veřejném parkovišti hned u autobusové zastávky.

Bude možné zaregistrovat se a uhradit startovné přímo na místě?

Ne, registrace probíhá pouze online přes webové stránky, aby bylo možné zaznamenávat všechny sportovní výkony, nejen na živém výběhu. Na místě bude kasička s možností dobrovolných příspěvků na dobrovolnické programy.

Bude k dispozici zázemí (toaleta, úschova věcí, šatna...)?

Ano, na místě bude pro tuto akci vyhrazené mobilní WC s umyvadlem a tekoucí vodou. Taktéž bude na místě připravená šatna k převlečení a uložení věcí.

Na co dalšího se můžete těšit?

Krom sportovního zážitku určitě nebude chybět dobrá nálada a příjemná atmosféra se sympatickými lidmi podporujícími myšlenku dobrovolnictví. Tu doprovodí možnost zakoupení dobré kávy, sladké zmrzliny či drobných energetických pochutin. Plánujeme také ukázku z charitativního ADRA obchodu, jehož výtěžek také podporuje rozvoj dobrovolnictví v Praze.