V úterý 12. prosince jsme se s přáteli vypravili do jednoho menšího Domova pro seniory Horní Stropnice v Novohradských horách.

Babičky a dědečkové už na nás čekali ve společenské místnosti a bylo milé je všechny vidět. Já osobně se na tuhle událost tak moc těším. Celý rok moc ráda zpívám, ale zazpívat seniorům je pro mě radost několikanásobná. Myslím, že to tak píšu za všechny. Koledy, které jsme měli připravené, jsme pěli vesele z plných plic. A usmívali se od ucha k uchu. Babičky a dědové zpívali s námi. Písničky byly proložené vánočním duchovním slovem našeho milého kazatele Petra Adameho. Další krásné překvapení přišlo od dobrovolníka Filipa, který si přichystal pro všechny povídání o tradičních vánočních nápojích a na místě nám uvařil výborný punč. Mohli jsme tak o přestávkách mezi písničkami ochutnat jeho výborný nápoj. A k němu nám babičky upekly cukroví. A že se jim povedlo!

Myslím, že to byl pro všechny přítomné nádherně strávený čas, kdy jsme se navzájem potěšili. Písněmi, cukrovím, punčem, jednoduše sdílením se navzájem. Nakonec jsme měli příležitost babičkám a dědům popřát krásné svátky a krátce s nimi popovídat.

Díky za tu možnost se zúčastnit, dýchla na mě nádherná vánoční atmosféra.

Zuzka Šimonová
dobrovolnice DC ADRA ČB