S radostí jsme podpořili myšlenku na uspořádání sbírky pro někoho, kdo se dostal do tíživé situace. Hair salon Studio 21 a Wous Barber Shop se rozhodli, že veškeré dýška v předvánočním týdnu věnují na dobrou věc.

Jestliže se chcete připojit svým darem a pomoci Zuzance a Jiříkovi Čeloudovým můžete tak udělat příspěvkem do kasičky v jednom ze salonů nebo na sbírkový účet 66888866/0300 v.s.240.

Životní příběh Zuzanky a Jiříka:

Někdo vpadne do života jako do peřinky – a někdo narazí tak tvrdě, že se s tím za celý život nesrovná. Před deseti lety jsme s bráškou přišli na svět společně předčasně. Příliš brzy na to, aby všechno dopadlo dobře. Já měla 990 g a Jiřík 1350 g.

Tehdy začal náš boj o život. Bojujeme dodnes.

Chorobopis je dlouhý jako román. Nálezy na mozku, epilepsie, plicní pneumotorax. Přes veškerou péči na nedonošeneckém oddělení a následnou péči u MUDr. Kolářové, kde jsme cvičili Vojtovu metodu, dodnes nechodíme. Také jsme prošli terapií Therasuit v Sanatoriu Klimkovice či Centru Arpida v Budějovicích. Terapie nás posunuly dál v pohybu nebo aspoň v motorice rukou, ale boj s dětskou mozkovou obrnou nám vyhrát nepomohly.

Jirka se dnes pohybuje pomocí invalidního vozíku nebo chodítka vždy pod dozorem. Vedle obrny má diagnostikovanou těžkou mentální retardaci. Nemluví, příborem se sám nenají. Já sama nesedím a ruce používám s omezením nebo s dopomocí různých nástrojů. Naštěstí hlava funguje dobře, takže zvládám základní školu. Dokážu se pohybovat na elektrickém vozíku. To je pro mě něco úžasného.

Díky neustálému cvičení a péči terapeutů jsem se posunula v motorice. Elektrický vozík ovládám tlačítky, ale joystick bych už hravě zvládla. To by byla panečku jízda! Svižnější a plynulejší… Jenže cena joysticku je cca 30.000 Kč. A tak vám píšu. O něco prosím. A doufám, že mi pomůžete – věřím tomu. Budu vám moc vděčná za jakoukoliv finanční částku.

Díky vám se zase trochu přiblížím ke svým zdravým kamarádům.

Zuzanka a Jirka Čeloudovi